Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-10-2005, 22:57   #2
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Hmm... No cóż, widzę, że jesteś początkującym pisarzem Będe szczera i mam nadzieję, ze tę szczerość odbierzesz pozytywnie.
Przede wszystkim - forma. Brak w Twoim opowiadaniu akapitów, dialogi prawie wogóle nie są wyszczególnione i wszystko wygląda jak opowieść wypowiedziana jednym tchem przez kogoś, kto chce ją jak najszybciej zakończyć. Szczególnie zwracam uwage na słowo wypowiedziana. Język jest bardzo wazny, więc radzę popracować trochę nad opisami. W zasadzie brak tu opisów jako takich. Wprowadz jakiś nastrój, opis świata, realiów i praw nim rzadzących. Rozbuduj to opowiadanie, pozwól czytelnikowi ZOBACZYĆ to co Ty widziałes w swojej wyobraźni, kiedy to pisałeś. Więcej czasu poswięć swojemu bohaterowi - uczucia, przemyślenia - tego praktycznie u Ciebie nie ma. Bohater ma kroczyć z czytelnikiem przez całe opowiadanie, więc czytelnik musi coś więcej o nim wiedzieć.
No jeszcze raz to powtórzę, bo to najbardziej rzuca się w oczy - opisy. Opis walki mógłby być bardziej dynamiczny i dramatyczny. Także spotkanie z siostrą...
I ostatnia rzecz - dialogi... Sugeruję nie pisac ich w "...", ale wyszczególniac w nowych akapitach i rozpoczynać od myslnika. Tak jak w książkach I naprawde popracuj nad językiem, postaraj się miedzy dialogami dać jakiś opis przeżyć, uczuć i zachowania bohaterów. Tz wiecej tego typu rzeczy, bo jakieś podstawy już masz.

W gruncie rzeczy to co pisze, nie piszę po to, zeby Cię skrytykować. Wręcz przeciwnie. Podoba mi się sam pomysł opowiadania i bardzo pochwalam to, ze wogóle piszesz. Bo to naprawdę dobra rzecz i uwazam, że za mało młodych osób dzieli się ze światem swoimi przelanymi w opowiadanie pomysłami Po prostu dobre pisanie wymaga sporo pracy nad samym sobą i nad swoim warsztatem. Dlatego pisz dalej i doskonal swoje umiejętności. Mam nadzieję, ze mogłam Ci w tym chociaż troszeczkę pomóc.
 
Milly jest offline