Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2008, 17:28   #8
Hellian
 
Hellian's Avatar
 
Reputacja: 1 Hellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwu
Ze względu na moją nieznajomość dodatków o Bretonii trzeba grając w tej sesji odrzucić podręcznikową wiedzę. I jakoś nigdy nie wprowadzałam mitów arturiańskich. Także w Księstwie Brionne popularność Pani Jeziora byłaby porównywalna z jej popularnością w Altdorfie. To nie przeszkadza, żeby w reszcie kraju była religią najpopularniejszą. Na pewno Bretonia w której będziecie grać to kraj wielu religii, bez kultu państwowego.
Nowych bretońskich profesji nie znam. A to są profesje podstawowe? Jak masz jakiś super pomysł możemy je wykorzystać, ale ktoś w typie Gilesa de Relian raczej się nie sprawdzi.
W kwestii prawa. To świat, gdzie zaczyna rządzić pieniądz. Bliższy renesansowej Italii, niż feudalnemu średniowieczu. W Brionne poza Księciem jest Rada Kupiecka, z którą trzeba się liczyć. Ale szlachcicem z pewnością żyje się najłatwiej.
Magia jest dozwolona i dość popularna – stąd taka a nie inna szkoła wyższa Skala przyzwolenia na magię i tolerancji rasowej jest większa niż w „czystym” Warhammerze. Istnieją na przykład „drobne” przedmioty magiczne, oczywiście i tak drogie, ale arystokratki na balach , będą się już perfumować eliksirami + 2 do ogłady

Jeśli chodzi o poezję, to nie widzę przeszkód by Briończycy uważali się w tym względzie za najbardziej utalentowanych.

Różnica jest także w zaludnieniu świata. Altdorf to 200 tys. mieszkańców. Brionne koło 70 tys.

Punktów w puli jest dość dużo, żeby było miło je rozdzielać. Ja zakładam, że bohaterowie graczy to wyróżniające się osoby.
 
Hellian jest offline