Wątek: Sekty...która?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2008, 13:41   #8
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 17421 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Z dwóch (jakże to wąski wybór) sekt wybrałbym oczywiście Camarillę. Co prawda trochę wstyd, że powstała aby bronić się przed niewychowana hołotą (czyt. anarchiści), ale to jednak najsilniejsza, najpotężniejsza i posiadająca największe wpływy sekta świata. Oczywiście jeśli patrzeć na nią z pozycji 12 pokoleniowca, to nie zapewnia ona niczego dobrego, ale gdy na karku ma sie kilkaset lat, silną krew w żyłach i głowę na karku to żyć nie umierać (no w każdym razie nie po raz kolejny).

Sabat zaś jest tak w głębi psem, który gryzie sam siebie i nawet nie wie, że jest trzymany na smyczy. O ile jeszcze władze Sabatu są świadome istnienia ścieżki Złych Objawień a kroczące nią wampiry są tępione, o tyle nie ma zielonego pojęcia czym jest (a nawet skąd się tak naprawdę wzięła) Czarna Ręką, czyli najsilniejsza frakcja Sekty.
Sabat po za tym wcale nie jest zorganizowany, dzięki czemu na każde trzy kroki w przód, robi dwa w tył. Sama ich historia w Nowym Świecie daje dowody temu, że są dla siebie większym wrogiem niż Camarilla. Do tego dochodzi jeszcze sprzeczna wewnętrzna ideologia i kompletny brak instynktu samozachowawczego by dwa razy zastanowić się nad graniem Sabatnikiem.

Inconnu zaś i anarchiści nawet nie są sektą per se, więc nie ma się co nimi interesować w tym temacie.

Nowy Świat Mroku na szczęście jest już bardziej rozbudowany i skomplikowany politycznie. Wybór między Invictus, Lancea Sanctum, Ordo Dracul, Circle of the Crone, Carthianami, czy nawet VII albo Belialem jest już znacznie mniej oczywisty (choć dla mnie prywatnie sprowadza siedo wyboru między rządem pieniądza Invictus, a rządem dusz Koscioła Longinusa).
 
Zapatashura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem