Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2008, 19:58   #1
Mira
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 23317 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
[Projekt] Epopeja Mroku

Pamiętacie jeszcze temat, w którym pytałam o symbol roku 2008 (Mhrrroczny symbol roku 2008)? Zdecydowaną większością głosów wygrał wampir, ale... co w związku z tym? Niektórzy się zastanawiali po co takie wybory, a no właśnie po to, by teraz określić głównego bohatera i... napisać naszą własną mroczną epopeję!

O co chodzi?
Kojarzycie lekturę szkolną Pan Tadeusz Adasia Mickiewicza? Jestem pewna, że coś Wam świta. Ano to jest nasza epopeja narodowa – opasły utwór liryczny napisany trzynastozgłoskowcem. W formie kreatywnej zabawy chciałam Wam zaproponować napisanie podobnego dzieła o wampirze Tadeuszu – co Wy na to?
W tym temacie chciałabym projekt przedyskutować i ustalić zasady wg których pisalibyśmy naszą epopeję.

Oto mój koncept:


Hrabia Tadeusz


Strona techniczna:
- Piszemy TYLKO trzynastozgłoskowcem o rymach regularnych, parzystych (aa-bb-cc-dd...).
Przykład:

Tadeusza już nie było widać w dali.
Ludzie, co za nim biegli i solą sypali,
Popsioczyli, poklęli, lecz nic nie zostało,
Ino iść do chaty, pilnować co się miało,
Bo jutro słonko wzejdzie pomiędzy drzew łbami,
I trza się będzie zająć rolnymi pracami.


- Każdy może się przyłączyć w dowolnym momencie i w dowolnym zrezygnować. Nie ma określonej kolejności postów. Jedyna zasada w tej kwestii polega na tym, że jedna osoba nie może pod rząd napisać dwóch postów.

- Jedna osoba może w poście napisać 4-8 linijek (nie mniej, nie więcej).

- Dodawane wątki powinny łączyć się w logiczną całość. Działa zasada spójności czasu i miejsca akcji – przeskoki są dozwolone tylko w momencie zakończenia jednego wątku i wejścia w kolejny.

- Dany wątek (podrozdział wydzielony np. ***) nie może być krótszy niż 20 wersów.

- Wprowadzając nową postać przedstawioną z imienia lub nazwiska, każdy powinien w komentarzach umieścić jej krótką biografię.

- NIE DZIAŁA zasada, że jeden gracz odpowiada za jedną postać. Tutaj wszyscy są narratorami i mogą w tym samym stopniu wpływać na losy wszystkich bohaterów.

- Unikamy tworzenia neologizmów.

- Tekst powinien być poprawny pod względem ortograficznym, gramatycznym i stylistycznym.

- Jeśli któraś z powyższych zasad nie zostanie zachowana, post może zostać usunięty przez opiekuna działu (czyli mnie ) lub moderatora.

Strona fabularna:
- Głównym bohaterem utworu jest wampir Tadeusz – hrabia, szlachcic polski, właściciel mocno podupadłego już zamczyska.

- Tekst ma nie tyle odnosić się do Pana Tadeusza, co może go nieco parodiować.

- Jeśli chodzi o świat... to postanowiłam, żeby były to realia Starego WoDa. Niemniej chciałabym uniknąć sytuacji, kiedy ktoś chcąc się przyłączyć do zabawy, nie może tego uczynić, bo nie zna systemu. Chodzi o ogólne założenia świata, unikamy jednak jego terminologii i mechaniki.To tyle, jeśli chodzi o moją wizję.
Zgadzacie się z nią, macie jakieś własne pomysły?
Przez najbliższe dwa tygodnie czekam na Wasze wizje. Potem postaram się to zebrać, może zrobimy jakąś ankietę, która określi nam końcowe założenia i... możemy pisać.

Zapraszam!
 
__________________
Ktoś inny zmienia świat za Ciebie
Nadstawia głowę, podnosi krzyk
A Ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic...
Mira jest offline