Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-03-2008, 20:06   #222
Lhianann
 
Lhianann's Avatar
 
Reputacja: 1 Lhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputację
Olga siedziała skulona niedaleko Jonasza kryjąc się za załomem muru.
Po tym jak dała mu znalezione sznurki i bandaże, wolała wysłuchać jego nakazu o nie wychylaniu się.
Strzały oddawane przez Daniela były jak wskazówki zegara odmierzające ich życie.
Nagle do jej uszu dobiegł krzyk Basi.
- Słuchajcie mnie... – krzyknęła sanitariuszka a jej głos odbił się echem we wnętrzu kościoła –Słuchajcie i zrozumcie! My już nie walczymy o Polskę, walczymy o siebie, o swoje dusze! Każdy z nas ma ciężki grzech na sumieniu, Matka Boska mi o tym powiedziała. Wiem teraz wszystko. Wiem o cywilach, których ty Wierny zastrzeliłeś, Jonaszu... wiem o parabelce, wiem o tym, że Chmura wydał Żydów, wiem w końcu, że twoja miłość Olgo jest całkiem ślepa... Każdy z nas musi teraz odpokutować te grzechy. Tylko tak możemy wygrać! Spójrzcie w głąb siebie, żałujcie za swe grzechy, a znajdziecie odpowiedzi...


To co łączniczka poczuła po jej słowach było zimną furią.
Podobnie jak Basia podniosła swój głos wiedząc doskonale, że mury katedry sprawią, że będzie równie mocno słyszalny.

- Kim jesteś, by oceniać cudzą miłość? Kto daje ci prawo? Może najpierw nim ocenisz, może zajrzyj w własne serce, spójrz w oczy swojej, ponoć ta wielkiej miłości , jaką zwyczajnie zabiłaś. Sama odpokutuj swe grzechy, zanim zaczniesz je wskazywać innym. Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień. Znasz te słowa?
A jeśli każesz mi żałować i odpokutować, za uczucie jakie daje mi siłę by żyć, to tak jakbyś z zimną krwią zabiła kolejną osobę…

Olga doskonale wiedziała, jak okrutne są jej słowa. Ale nie mogła ścierpieć, gdy ktoś w taki sposób oceniał jej uczucia. A słowa, że ma żałować swej miłość, odpokutować za nią…
To miłość dawała jej siłę by żyć, by trwać, by się nie poddać.
I żadna nawiedzona histeryczka nie sprawi, że stanie się inaczej!
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay

Ostatnio edytowane przez Lhianann : 27-03-2008 o 21:28. Powód: Jedna literówka zupełnie zmienia sens znaczenia zdania...a kysz, kocie!
Lhianann jest offline