Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2008, 20:47   #7
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
A jednak jakiś odzew jest, co cieszy, bo jednak świadczy, że tak szlachetne miasto jak Arkham ma swoich wiernych obrońców A już na poważnie - spieszę z uzasadnieniem mojej decyzji.
Pytanie o autobusy z Arkham wzbudziło kilka niejasności. Odnośnie pierwszej - w zasadzie trywialnej - czyli porządku w kierunkach, chodziło o nie mieszanie nazw z kierunków, które się wykluczają. Patrząc na to, co napisałem w poście z odpowiedziami, jak sami byście zaliczyli gdyby pojawiły się takie odpowiedzi jak: Boston/Kingsport czy Salem/Dead`s Corner. To jest szczegół, bo za to nie obciąłem punkta, zaś za brak dwóch miasteczek i owszem. To właśnie za nie zostało obcięcie dokonane, a nie za brak Innsmouth. Za to, jeśli byłyby wyjaśnienia, byłby dodatkowy punkt. Już wyjaśniałem, dlaczego to jest takie istotne w przypadku Innsmouth. Nie jest to oficjalna linia - to najważniejsze i najbardziej wyróżniające. Ale skoro są i do tego wątpliwości, to muszę użyć cięższego kalibru argumentów Są już one czepiactwem całkowitym, ale skoro tak trzeba, by wyjaśnić sprawę to czynię to. Znów oddajmy głos samemu mistrzowi HPL:
"Po chwili pojawił się na State Street mały, rozklekotany wehikuł, ogromnie sfatygowany, brudnoszarego koloru, zakręcił i zatrzymał się tuż koło mnie przy krawężniku. Domyśliłem się, że to właśnie ten autobus, a wkrótce upewniłem się, sprawdziwszy na ledwie czytelnej tablicy na przedniej szybie napis: Arkham-Innsmouth-Newburyport."
Jak widać na załączonym obrazku KIERUNKIEM w jakim podążał autobus z Arkham jest Newburyport a nie Innsmouth. I tak naprawdę to była tylko druga linia na tej samej trasie. Pierwsza nie przejeżdża przez to przeklęte miasto i by się dostać do Innsmouth (a któżby chciał ) musiał wychodzić na drodze i resztę drogi przebywać pieszo. Jak widać, Innsmouth jest ciekawostką i tak to zaznaczyłem w poście. Wyjaśnienie tej ciekawostki to już praca na kolejny punkt. Zatem ułamka nie zwrócę I proszę o patrzenie uważniej na moje odpowiedzi
Pozdrawiam i zapraszam już na jutro (albo środę) do kolejnej odsłony konkursu. Powinno być muzycznie - i mam nadzieję, że tak wyjdzie.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem