Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2008, 09:48   #6
Nagash Hex
 
Nagash Hex's Avatar
 
Reputacja: 1 Nagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumnyNagash Hex ma z czego być dumny
3 godziny wcześniej

Już czas...
Samuel Koné powoli otworzył oczy. Elektroniczny budzik rozpoczął poranną rutynę silnym alarmem. Jednak dzisiejszy dzień będzie inny... pomyślał rozbawiony. Wstał, wyłączył budzik i zajął się porannymi sprawami. Obojętny obserwator ujrzałby jedynie nieco zaspanego aptekarza szykującego się do pracy. Pomyliłby się... Koné dbał o szczegóły, więc zachowywał się normalnie. Jednak wewnątrz wrzał. Szybko dokończył śniadanie i zbiegł do laboratorium. Wreszcie po tygodniach żmudnej pracy odkrył odpowiednie połączenie zarodka z kroplami. Pani Florence zjawi się w aptece o 10.00... i dostanie swoje lekarstwo. Oczywiście, że wróci. pomyślał przygotowując potrzebne produkty. W końcu niedawno dostała złe lekarstwo. Wszystko gotowe. Fiolka wypełniona najlepszymi kroplami do oczu stała na stole. Sam westchnął głośno:
-Chwila ta zasługuje na uwieńczenie...
powiedział cicho do niewidzialnego towarzysza. Pora zaczynać. Koné powoli dotknął dłońmi fiolkę i rozpoczął swoje czary... Narodziny zarodka alergii trwały 5 minut. Jednak jego efekty pojawią się dopiero kiedy Pani Florence wypije swoją ulubioną zieloną herbatę.
-Oczywiście reakcja nie może być zbyt ostra. Nie chcemy przecież stracić naszego obiektu... przynajmniej na razie.

10.00

Pojawiła się punktualnie. Oczywiście, robiła tak 6 lat. Odkąd założył aptekę. Teraz należało wcisnąć jej zakażone krople i wymyślić jakąś dobrą historyjkę. Może przestrzec przed...

...czym innym by mi ta zgaga wyszła ?
Pytanie klientki wyrwało go z zamyślenia. Uśmiechnął się szeroko, ukazując rząd białych zębów:
-Otóż to droga pani. Zawsze powtarzam, że lekarz nie powinien przepisywać leków. Dlatego właśnie wybrałem farmacje. Po medycynie można leczyć ludzi, ale czym leczyć wiedzą tylko farmaceuci. A co do problemów ze swędzeniem mam coś idealnego.
Samuel sięgnął pod ladę i podał pani Florence fiolkę z zarodkiem alergii.
-Jest pani pierwszą osobą, która kupi ten lek. Jakoś coraz mniej osób narzeka na podobne objawy. Na szczęście sam biorę ten lek, więc mogę zapewnić, że jest skuteczny. A dodatkowym atutem tego specyfiku jest niska cena. Wszystkie leki powinny być tanie, szczególnie dla starszych ludzi, prawda? To niedobrze, ze państwo nie dba o swoich obywateli. Staram się oczywiście obniżać ceny, ale rozumie pani...
Sam starał się szybko odejść od tematu skuteczności kropel. Cóż miała do niego zaufanie, ale nie warto ryzykować...
 
__________________
One last song
I want to give this world
Before it's gone
One last song
Nagash Hex jest offline