Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-04-2008, 01:43   #11
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Północ minęła. Muzyka zamilkła. Czas na rozwiązanie konkursu. Jak niektórzy stwierdzili - nie było łatwo. Zgadzam się, że pytania nie były proste. Odpowiedzi przyszło przez to mniej, choć nie wiem czy to wina trudności czy czasu. Ważne, że jednak ktoś spróbował zmierzyć się z pytaniami i nawet to źle nie wyszło.

A teraz już odpowiedzi:
1. Vision Bleak - Kutulu!
Świetny kawałek, świetna kapela. To nie Rammstein choć brzmią podobnie. Nic dziwnego - to też są Niemcy. Polecam wszystko, co zrobiło Vision Bleak bo naprawdę warto. Wszystko co tworzą ma związek z Mitami i wychodzi im to świetnie. Stronka Vision Bleak
Supportowali koncert Theriona w zeszłym roku w grudniu w Krakowie. Chyba nie muszę mówić, że wypadli świetnie.
2. Beatallica - "The thing that should not let it be"
Skoro Beatallica gra utworki Metallicy, zatem musiał znaleźć się tam ten kawałek. Świetna aranżacja, klimat Beatelsów i oczywiście Rzecz, która nie powinna istnieć. Beatallica będzie w maju w Polsce (Kraków, Warszawa) i warto się wybrać by posłuchać tych bluźnierczych kawałków.
Stronka zespołu
3. Twórców wielu, zgrupowanych w HPL Society, a piosenka "If i were a Deep One" pochodzi z musicalu "Shoggoth on the roof".
Już kiedyś przemycałem info o tym ciekawym zjawisku, ale teraz przyszła pora na jego prawdziwą odsłonę. Polecam ten musical osnuty oczywiście na motywach prawdziwego "Skrzypka na dachu". Muzycznie i tekstowo to prawdziwa perełka.
I znów, coś o nich
4. John Carpenter & Jim Lang "In the mouth of madness" z filmu "In the mouth of madness"
Zatem muzyka filmowa i tytułowy utwór. Nie dawałem niczego ze środka, bo nie wiem, czy byłby rozpoznawalny. I tak to, co było słychać nie zostało odganięte. Film oczywiście jak najbardziej cthulhowy - tylu nawiązań i klimatu nie miał żadnen po nim i wielu przed nim. Jeśli jeszcze ktoś nie oglądał - marsz do sklepu. Nie kosztuje on wiele, bo film już swoje lata ma, ale broni się dzielnie.
Stronka o filmie
5. Garden of Delight - "Transmission"
Kitsune zauważył, że to jego najlepszy kawałek w tym zestawieniu. I ja się z tym zgadzam - chłopaki z Gardenu (też Niemcy, chyba mają jakiś monopol na Cthulhu) ostatnim albumem "Darkest Hour" po prostu WYMIATAJĄ. Od momentu jego wyjścia - czyli październik 2007 - jest to stały punkt w moim playerku. Uważam, że ci weterani sceny gotyckiej, pokazali w nim jak należy grać i śpiewać. Po prostu niszczą każdego w tej kategorii. Wystarczy posłuchać sobie na ich stronce niektórych utworów, by wyrobić sobie o nich zdanie. Jak dla mnie to jest mistrzostwo świata. Jest tylko jeden minus - "Garden ...." tą płytą zamyka swoją karierę jako zespół. Jeszcze będą koncertować, ale nic nowego pod ich szyldem nie powstanie. Godny następca Sisters of Mercy odchodzi pozostawiając "Darkest Hour". Polecam i podpisuję się wszystkimi ośmioma mackami pod poparciem kupna tej płyty. Aha - grają w Bolkowie w tym roku!!
6. Metallica - "Call of Ktulu"
Instrumentalny kawałek wielkiej Metallicy. Ten riff zna każdy szanujący się słuchacz metalu oraz ten, który uważa że skończyła się ona na "Kill`em All" i reszta to komercja Tutaj nie ma co pisać - muzyka mówi sama za siebie.
Oczywiście w tym roku w Chorzowie nie ma co liczyć by to zagrali, ale kto wie !!!
7. Cradle of Filth - "Cthulhu Down"

Tych panów chyba nie sposób jest nie znać, a charakterystyczny wokal jest rozpoznawalny jak syrena okrętowa. Ten kawałem z "Midian" jest o Cthulhu, ale ja osobiście wolę kawałki z dwupłytowego albumu "Lovecraft & Witch Hearts", które są naprawdę fajne.
8. Nine Inch Nails - Quake Theme
Gierka będąca już klasykiem. Pierwsza wersja z Shub-Niggurath jako głównym bossem do rozwalenia. Klimat, niepewność oraz walka o życie. I ta muzyka...Zastanawiałem się czy dać temat główny czy może to z Shamblerami. Wygrał główny, choć chyba specyficzne dźwięki przy shamblerach mogłyby być lepiej rozpoznane.
9. Fields of Nephilim - "The Watchman"
Kolejny klasyk z charakterystycznym głosem. W tym roku po raz pierwszy byli w Polsce. Przygodę z Cthulhu mieli krótką a finałem jej jest "Watchman". Warto ich posłuchać, bo klimacik mają przedni.
10. Morbid Angel - Angel of Disease
Uzupełnienie zestawienia to Morbid Angel. Nie lubię ich, ale kawałek o Shub-Niggurat chętnie puszczam co jakiś czas. Tutaj już słuchacie ich na własne ryzyko, bo sam nie znam ich tak dobrze jak pozostałych kapel.

Łatwe? Trudne? Oceńcie sami.
Teraz punktacja za tą odsłonę konkursu:
1. Kitsune 3,5 pkt (szacunek za wiedzę)
2. DogGhost 2,0 pkt. (jednak nie było tam nic Vadera )
3. Redone 1,75 pkt. (z Rammsteinem było blisko i daleko zarazem)

I po trzech odsłonach wygląda to tak:
1. Redone 7,25 punktu
2. DogGhost 5,75 punktu
3. Kitsune 3,5 pkt.
3. Adr 2 punkty
4. Dalakar 1,75 punktu
5. Rainrir 0 punktów

Nowi gracze dochodzą, pytania padają w krzyżowym ogniu odpowiedzi. A już we wtorek kolejna odsłona konkursu. Będzie nietypowo, będzie śmiesznie, będzie....kukurydzianie. Zapraszam każdego, bo Necronomicon czeka. Na każdego.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._

Ostatnio edytowane przez Yarot : 07-04-2008 o 01:45.
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem