Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2008, 17:06   #10
wojto16
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 1 wojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał birchie Zobacz post
Ale z tego co wyczytałem rusznice używane były w Europie od końca XV wieku :P zreszta "używane"- a "będące w powszechnym użytku" to duża różnica hehehe... pozostaje jeszcze kwestia skuteczności takiego osprzętu w warunkach nie pola bitwy,a zwykłych potyczek i polowania na heretyków no nic. Koniec dyskusji, bo zmierza to do nikąd,a ja i tak broni palnej nie przewiduję wieczorem postaram się wysłać KP
Zależy od żródła. Ja na przykład wyczytałem, że "były w powszechnym użytku" od XV w. A poza tym raczej nie ma co się gryżć o daty historyczne. W końcu to sesja fantasy. Rozgrywająca się w zupełnie innym świecie. Ja prywatnie bardzo krytycznie podchodzę do wszelkich dat. Źródła historyczne są różne i często piszą o tym samym, ale zupełnie inaczej. Ot, historia.
 
wojto16 jest offline