Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2008, 19:20   #4
Fehu
 
Fehu's Avatar
 
Reputacja: 1 Fehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodze
Nie byłoby mapki z polami. Byłaby to raczej "normalna" sesja. MGowanie rzeczywiście będzie dość trudne, ale między innymi dlatego wprowadziłem szereg modyfikacji (raczej szczegółowych), które usprawnią grę i ułatwią jej prowadzenie (bez konieczności używania właśnie takich map itp.).

Co do części gry, skłaniałbym się ku piątce, dlatego że - moim zdaniem - jest to najlepsza odsłona zarówno pod względem fabuły, jak i bogactwa oraz realizmu przedstawionego świata. To właśnie w piątce pojawia się najwięcej różnorodnych i bardzo dobrze przemyślanych jednostek. Poza tym sama gra oferuje doskonałą oprawę graficzną, dzięki czemu niejednej osobie łatwiej będzie się wczuć w klimaty świata.

@Edit: A propos systemu walki: ten problem postanowiłem rozwiązać w następujący sposób. Po prostu zmieniłem nieco zasady mechaniki tak, by można ją było oprzeć na rzutach kośćmi. Rzeczywiście w walce musiałbym wykonywać sporą liczbę, często dość skomplikowanych obliczeń. Wszystko jednak odbywałoby się w miarę sprawnie, choć z powodu licznych uproszczeń w mechanice, na pewno gra ucierpi nieco na realizmie i gracze, którzy dobrze znają system, z całą pewnością odczują pewne niedogodności.
 

Ostatnio edytowane przez Fehu : 21-04-2008 o 19:26.
Fehu jest offline