Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-10-2005, 16:10   #2
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 167 Nassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie cośNassair ma w sobie coś
Na twoje pierwsze pytanie odpowiem tak: Nie ma chyba w Polsce osoby która by o "Wiedźminie" nie słyszała.

Na twoje drugie pytanie odpowiem tak: Świat zarówno w opowiadaniach, sadze i grze jest świetny, ogólnie bardzo podoba mi się klimat. Ale do mechaniki jaka jest w systemie to już kilka "ale" można mieć, żeby nie powiedzieć że została fragmentami całkiem spiep.. naczy niedopracowana.

Na twoje trzecie pytanie odpowiem tak: Bo nie mam ciągłego dostępu do netu, a Ci bywalcy tego forum którzy maja nie są tak fanatycznie owym systemem zainteresowani, jak np. D&D (a wyjawię Ci w tajemnicy że niektórzy w ogóle prozy AS'a nie lubią).

Reasumując:
- W większości systemów można się wcielić w rasy które wymieniłeś na początku, z wyjątkiem może wiedźminów, ale i takie przeróbki widziałem juz do większości systemów, po tym jak AS wydał swoje (że tak to nazwę) dzieła.
- W większości systemów kiedy zrobisz maga to po jakimś czasie "wymiatasz" i postać z mieczem w ręku nie ma szans.
- W większości systemów możesz przepakowanym graczom wystawić takie cudo którego nikt z nich nie przeżyje (A jak to było napisane w jakimś temacie, to czy jest równowaga i gracze nie są przepakowani zależy tylko od ciebie Mistrzu Gry).
- Tu chodzi o klimat tak specyficzny dla każdego systemy. Powiem nawet że aby system żył nie tylko w małym światku fanatycznych fanów, musi ten klimat mieć. I WGW z pewnością go ma, ale i z klimatu kupa kiedy z graczy dupa.


8)
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem