Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-10-2005, 16:10   #2
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 1 Nassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwu
Na twoje pierwsze pytanie odpowiem tak: Nie ma chyba w Polsce osoby która by o "Wiedźminie" nie słyszała.

Na twoje drugie pytanie odpowiem tak: Świat zarówno w opowiadaniach, sadze i grze jest świetny, ogólnie bardzo podoba mi się klimat. Ale do mechaniki jaka jest w systemie to już kilka "ale" można mieć, żeby nie powiedzieć że została fragmentami całkiem spiep.. naczy niedopracowana.

Na twoje trzecie pytanie odpowiem tak: Bo nie mam ciągłego dostępu do netu, a Ci bywalcy tego forum którzy maja nie są tak fanatycznie owym systemem zainteresowani, jak np. D&D (a wyjawię Ci w tajemnicy że niektórzy w ogóle prozy AS'a nie lubią).

Reasumując:
- W większości systemów można się wcielić w rasy które wymieniłeś na początku, z wyjątkiem może wiedźminów, ale i takie przeróbki widziałem juz do większości systemów, po tym jak AS wydał swoje (że tak to nazwę) dzieła.
- W większości systemów kiedy zrobisz maga to po jakimś czasie "wymiatasz" i postać z mieczem w ręku nie ma szans.
- W większości systemów możesz przepakowanym graczom wystawić takie cudo którego nikt z nich nie przeżyje (A jak to było napisane w jakimś temacie, to czy jest równowaga i gracze nie są przepakowani zależy tylko od ciebie Mistrzu Gry).
- Tu chodzi o klimat tak specyficzny dla każdego systemy. Powiem nawet że aby system żył nie tylko w małym światku fanatycznych fanów, musi ten klimat mieć. I WGW z pewnością go ma, ale i z klimatu kupa kiedy z graczy dupa.


8)
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem