Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-04-2008, 20:19   #4
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Gdzieś mi wcieło podręcznik do ghuli, więc mogę się mylić ale:
- Ile trwa regeneracja krwi? Przyjmując że 1PK to 0,5ml to w rzeczywistości zajmuję to miesiąc, ale już taki ubytek może powodować osłabienie. Owszem po dwóch dniach pacjent dochodzi do siebie i nie odczuwa skutków utraty nawet 1l, ale pełna regeneracja zajmuję dłużej.
- Aby kogoś zghulić trzeba najpierw związać go. czyli podać 3 razy krew własną przez conajmniej 3 noce. w międzyczasie pacjent może się buntować, może też czuć tak wielkie strach/obrzydzenie, że zwymiotuje. (dominacja & prezencja pomagają)
- Aby zghulić człowieka trzeba podawać vitae przez długi czas i to konsekwentnie (miesiąc, codziennie).
- Aby pozostać ghulem trzeba przyjmować vitae raz na 3 dni, choć ja brałem tydzień
- Vitae wampira wypiera krew człowieka a nie ja uzupełnia, czyli jeśli mamy człowieka z 9 punktami krwi to jak napije się od wampierza to nadal będzie miał 9 PK (1 Vitae). Można też zagęścić swoją krew, ale ryzykujemy szał.

Jeśli przyjmiesz wolną regeneracje krwi i zastosujesz asymilacje vitae to problem się rozwiąże

- Niezależnie kogo biorą jako Ghule, ktoś może mieć o to pretensje, zwłaszcza jeśli biorą bardzo przypadkowo. Może bezdomny którego wybrali był informatorem/trzodą nosferatu? Może komuś zależało na jego życiu i ta osoba będzie go szukać? Może nagły ubytek 3 graczy razy 5 bezdomnych w jednej dzielnicy jednak kogoś zainteresuje? Jeśli wybieraja ludzi lepiej sytuowanych to ryzyko rośnie.
- Wolna wola, osoba związana nadal ma wole, a udany test siły woli oznacza, że może zadziałać przeciw panu. Im gorzej jest traktowana tym łatwiejszy test. Może sprzymierzy się z wrogami wampira? Może gdy wampir będzie osłabiony (po ciężkiej walce) spróbuje go zabić? Może za dnia postanowi go spalić? Im bardziej "na siłę" było zghulenie tym bardziej prawdopodobna jest zdrada.
- Jeśli ghul dobrowolnie przyjął pakt z wampirem cały czas będzie trzeba go wspierać... co czasem może być uciążliwe i angażujące.
- Im dalej siegają Twoje macki tym większa szansa że ktoś je dojrzy. A co jeśli Garou/Magowie/Łowcy/Zwykłe gliny po prostu złapią naszego ghula?
- Jeśli postać tworzy bezwolnych strażników to musi zapewnić im mieszkanie/wyżywienie. To też kosztuje, chyba że puści ich samopas. (hmm 5 ghuli ochroniarzy szukających pieniędzy i jedzenia... raczej nie będą dyskretni)

Generalnie Ghul też człowiek, nawet po detoksie może być znowu pełnym człowiekiem, bycie ghulem to coś jak uzależnienie. Ale nawet uzależniony jest ciągle człowiekiem i obowiązują go ludzkie ograniczenia. (choćby konieczność posiadania krwi odpowiedniej grupy)

Zastanów się dlaczego ci to nie pasuje, jakie elementy twojej wizji świata mroku to łamię, a potem spróbuj to przełożyć na zależności mechaniczne i zasady w nim panujące.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 27-04-2008 o 20:42.
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem