Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2008, 19:14   #7
Maju
 
Maju's Avatar
 
Reputacja: 1 Maju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwu
Tiberius podrapał się po głowie zakłopotany.
- Jaaaaa nie wiem jakiego rodzaju kłopoty to są. Krążą jedynie pogłoski , iż szukają ludzi , wojowników , więc oto jestem.

Paladyn rozejrzał się po zatłoczonym mieście. Nasłuchiwał , starając się zrozumieć komunikaty wykrzykiwane przez heroldów. Przez kilka chwil nie mógł zrozumieć tego co ogłaszali , przez ogólnie panujący zgiełk , po czym zrezygnowany zostawił na chwilę starca i podszedł do chłopca sprzedającego gazety. Wziął jeden z pergaminów , wyciągnął z kieszeni kilka miedziaków , które dał chłopcu , uśmiechając się życzliwie.
Szybkim, zdecydowanym krokiem powrócił do starca i zaczął czytać nowinki , lecz hałas uniemożliwiał mu skupienie się.
Zmarszczył czoło kiedy jeden z heroldów wydarł się mu niemalże do ucha. Kątem oka zauważył szyld karczmy. Po chwili zastanowienia rzekł :
- Idziesz przyjacielu do karczmy?? Moglibyśmy tam w spokoju dowiedzieć się wszystkiego o tym mieście , bez potrzeby przekrzykiwania się z tym motłochem.
Nagle jego wzrok przykuł wchodzący do miasta niecodziennie wyglądający osobnik - miał czerwone włosy i zbroję. Zmrużył oczy i przystawił rękę do czoła aby lepiej widzieć przybysza w oślepiającej zorzy poranku.
Osobnik wyróżniał się z tłumu , wyglądał wręcz na kogoś ważnego .
Tiberius pomyślał , iż być może znalazł jakiegoś tutejszego przedstawiciela , który mógłby udzielić mu kilka wskazówek.
Nie wahając się długo podszedł do przybysza , przedzierając się przez tłum krzyczących kupców , i przedstawił się.
- Witaj , jestem Tiberius z zakonu Żelaznych Braci Heironousa , znajomi mówią mi " Ciężkoręki" , mogę wiedzieć , czy przypadkiem mam przyjemność z kimś dobrze poinformowanym w sytuacji w mieście?
 
__________________
Here we stand, bound forevermore we're out of this world ,until the end...Here we are, mighty, glorious
At The End Of The Rainbow with gold in our hands...
Hammerfall - At The End Of The Rainbow
Maju jest offline