Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2005, 15:20   #9
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 1 Nassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwu
Pawelrpg

Doświadczeni gracze tworzą profesje "Wiedźmina" i nie tylko do różnych systemów na podstawie wad i zalet (oczywiście "Wiedźmini" są oni stworzeni do walki więc ostatecznie rozwoje, cech i umiejętności z walką związanych staną się wysokie), a profesje takie ja ta którą opisałeś są tworzone przez graczy niedoświadczonych, najczęściej młodych (lat około 14 - nie chciałem obrazić uczuć jakichkolwiek normalnych 14 latków), karmionych głównie telewizją Made In USA. Ludzie tacy którzy nie muszą czytać, mają ograniczone zdolności "Bajania", ich wyobraźnia jest odziana skąpo i FRPG sprowadza się głównie do tego właśnie o czym piszesz.

A tak swoją drogą to stworzyłem kiedyś profesje "Wiedźmina" do KC i to całkiem ciekawą, i zrównoważoną (nie jest to bynajmniej moja auto-ocena). Jednak profesja ta szybciutko została odłożona na półeczkę, a Ja utwierdziłem się w przekonaniu że "Wiedźmin" jest taki jaki jest, dzięki klimatowi świata i w innym tak specjalistyczną profesję jest ciężko umiejscowić (a w wielu systemach niszę społeczną w której "Wiedźmin się znajduje wypełnia już inna profesja czy profesje).


8)
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem