Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-05-2008, 19:32   #13
TwoHandedSword
 
TwoHandedSword's Avatar
 
Reputacja: 1 TwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Buka Zobacz post
Hmm... trochę dziwne pytanie . Mam opowiedzieć o czym będzie sesja czy jak?. Mija się to przecież z celem jeśli opowiem, czy też przybliżę mniej lub bardziej ogólnie co się będzie działo. "Będziecie w xy spotkacie bla bla, stanie się to i tamto, a wtedy tralala...". To zupełnie jak streszczać komuś książkę lub opowiadać o filmie, a potem niech sam czyta/ogląda. Gdzie tu zaskoczenie, zaangażowanie, przyjemność?. Jak już wcześniej wspomniałam pod "Ogólnie" znajdą się w sesji krwawe walki i intrygi, mhrok przez duże H, itd. dla każdego coś miłego i nie będzie to tylko turlanie kostkami czy też tylko storytelling, sesja będzie "wypoziomowana".
Źle sformułowałem pytanie. Chodziło mi o jakieś ogólne informacje, na przykład na temat regionów, w których będziemy grali, organizacji, które będą z nami współpracowały lub będą z nami walczyły itp. Bynajmniej nie miałem nadziei na popsucie niespodzianki przyszłym graczom. Mogłabyś po prostu napisać coś na kształt tego:
"Postacie znają się od kilku tygodni, właśnie skończyły wspólnie eskortować karawanę. Chęć łatwego zarobku zaprowadziła je na dalekie południe, do Halarahh, stolicy niezwykłej krainy Halruaa. Na miejscu dowiadują się, że Kościół Shar w głębokiej tajemnicy werbuje fanatycznych zwolenników obalenia obecnej Rady Starszych. Większość magów zasiadających w Radzie została już podporządkowana spiskującym wyznawcom Pani Nocy, jednak o ich planach dowiaduje się jeden z wpływowych czarodziei. Za wszelką cenę chce dowiedzieć się kto stoi za manipulacjami i dlaczego pragnie przejąć kontrolę nad Radą. W tym celu szuka ludzi, którzy zgodzą się pracować dla niego jako podwójni agenci i przystąpią do zwolenników Kościoła Shar. Trafia na postacie graczy, które muszą zadecydować, po której stronie barykady chcą się znaleźć."

Cytat:
Napisał Buka Zobacz post
Knifliwe pytanie. Niejako już sam sobie na nie odpowiedziałeś, pisząc o nastroju jaki można wyczuć z zamieszczonego przeze mnie wcześniej fragmentu. Ot, po prostu sesja D&D, rozgrywana jednak w "cięższych" klimatach, gdzie Faerun nie jest taki kolorowy, a wszyscy uśmiechnięci i dobro zawsze zwycięża. Zaufaj mi, będzie dobrze , horror to horror, nie wiem jak to jeszcze wytłumaczyć.
Masz rację, moje drugie pytanie było zbędne... Ale za to mam następne
Z jakich podręczników możemy korzystać?
Jak będziemy wykonywać rzuty kośćmi?
 
__________________
"Podróż się przeciąga, lecz ty panuj nad sobą
Sprawdź, czy działa miecz, wracamy inną drogą"
TwoHandedSword jest offline