Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2008, 18:49   #10
Almena
 
Almena's Avatar
 
Reputacja: 1 Almena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputację
Dotarły pierwsze KP.

Odnotowałam pewne problemy z prawidłowym określeniem wyznawanego żywiołu/”bóstwa”, i rozumiem, nie orientujecie się jeszcze, ok., może zbyt lakonicznie to przedstawiłam, więc już wyjaśniam:

Strona Dobra:
Hierarchia wygląda tak:
1. Światło [emitowane przez Białą Gwiazdę – sama Gwiazda uznana jest za Źródło i jest czczona jako coś w rodzaju „Boga”. Istoty Bieli nie używają słowa „Bóg”, a raczej stwórca, opiekun, nie widzą boskości jakoś czegoś czemu należy hołdować – czczą Światło za to, że jest dobre, że stworzyło ich, ich świat, i że pozwala im egzystować, broniąc pokoju, miłości i wiary [takie peace and love trochę ]
2. Wojownicy Światła [Almanakh, Lavender, Khemetra]. Oni również nie są bogami, a, jak ktoś dobrze ujął, wybitnymi jednostkami swoich ras. Otrzymali od Światła dar nieśmiertelności i wielką moc, ale na tym się ich „boskość” kończy.

Strona Chaosu:
Hierarchia wygląda tak:
1. Mistress/Almena/Czarna Zorza/Szept Mroku [to synonimy]
1a. [] Verion. Póki co stale najlepszy doradca Mistress i najbliższy poddany [o ile nie kochanek...]
2. Astaroth. Stwórca planu mgieł.
3. Azmaer. Skaziciel żywiołu ziemi.
4. Następnie pomniejsze demony, zwane Mazenda, demony niższego rzędu, opętańcy, i na końcu cienie.

Nie można więc wyznawać jednocześnie Chaosu i Almanakh ^_^’ [wiem, też bym chciała].

WSZYSTKIE istoty Bieli wyznają Światło jako silę najwyższą. Mogą wybrać pomiędzy Almanakh, Lavenderem, i Kehemetrą, oraz jednym z żywiołów; żywiołem duszy, wody, ognia, wiatru i ziemi. Wybór żywiołu ziemi wiąże się jednak na dłuższą metą z utarczkami z Azmaerem...

WSZYSTKIE demony mają zakorzeniony respekt do Mistress. Jednak śmiertelnicy [tacy jak wy] NIE SĄ demonami i nie muszą jej respektować tak jak demony [aczkolwiek jak tu służyć chaosowi olewając stwórcę chaosu...?]. Ogólnie nastawienie tych opowiadających się za chaosem powinno być takie, że starają się wspomóc chaos, ale nie muszą go wielbić, czcić itd. Sprawa jest skomplikowana od wyjaśnienia, ponieważ... eeeeh tak: Mistress stworzyła Veriona i Astarotha. Astaroth stworzył Azmaera. Astaroth i Azmaer mają wolną wolę, nie muszą więc służyć ani Verionowi, ani Mistress jeśli nie zechcą. Czyli: możecie wspierać każdego z nich, Mistress, Veriona, Astarotha, Azmaera, co NIE oznacza, że tym samym opowiadacie się po stronie tych wyżej w hierarchii. Zamotałam

Ast, jak możesz/umiesz lepiej pomocy!

Chaotyczni mogą czerpać z mocy żywiołu ziemi, ewentualnie wiatru [Verion mu trochę tam patronuje].

Jeszcze sprawa; W skład KP wchodzi podanie krótkiego questa dla drużyny przeciwnej!!!

Jeśli jesteś Biały, dajesz zadanie fioletowym [i proszę z rozsądkiem, nie posyłajcie demonów do sierocińca aby niańczyły dzieci czy karmiły biednych...] i odwrotnie, jesteś fioletowy dajesz questa białym [nie każcie im mordować i gwałcić ].
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia. "Nie ma co, żeby próbować ukryć się przed drowem w ciemnej jaskini to trzeba mieć po prostu poczucie humoru"-Dirith.
Almena jest offline