Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-05-2008, 18:47   #8
Fehu
 
Fehu's Avatar
 
Reputacja: 1 Fehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodze
No co jest? Sesja się jakoś tak zatrzymała...
Mam dla was niespodziankę, która na pewno ułatwi wam grę! Mapa miasta:



Mam nadzieję, że jakość nie jest najgorsza - jest to mapka, którą narysowałem kredką na kartce i zeskanowałem moim nowiutkim, świeżutkim, pachnącym () skanerem!

Teraz kilka słów wyjaśnienia:
- jest to rzut tzw. z lotu ptaka, czyli rzut z prosty z góry
- wszystkie te małe kwadraciki (a raczej prostokąciki) to domy zwyczajnych ludzi
- im prostokąt większy, tym dom większy i bogatszy
- domy pozakrzywiane (te takie z większą liczbą ścian, niż cztery) to wille bardzo zamożnych i raczej wpływowych osób
- wielki placek pośrodku to twierdza, na jej "dachu" stoją dwa budynki (oznaczone numerkami 1 i 2)
- placki wokół twierdzy to wieże
- wstęga opatrzona numerem 12 to nic innego, jak rzeka
- te kratkowane pola (np. obok rzeki) to pola uprawne, a domy obok to farmy
- na rysunku wyraźnie zaznaczone są dwa mury i ich bramy (wielka brama wjazdowa do miasta to numer 13)
- morze jest kilkadziesiąt metrów od miasta i nie zmieściło się na mapce, ale powinno być tuż obok
- numerem 11 oznaczone są doki/port, a numerem 18 (obok portu) targowisko (to takie podwójne paski)
- jak widać, nieliczne budynki stoją poza murami miasta
- placek obok twierdzy (numer 9) jest taką jakby bardzo szeroką wieżą (dobudówka twierdzy) i na jej "dachu" stoi budynek - a tak w ogóle, to na tej mini-twierdzy mieści się arena turniejowa i pola treningowe szkoły rycerskiej

To chyba by było na tyle... Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to walcie śmiało w tym temacie! I zapraszam do odpisywania w sesji! 8)
 
Fehu jest offline