Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2004, 20:37   #1
Merlin222
 
Reputacja: 145 Merlin222 ma wyłączoną reputację
Film na podstawie książek Dragonlance??!!

Oto kilka artykułów, które udało mi się odnaleć na temat ekranizacji sagi Dragonlance. Pochodzą one z anglojęzycznych stron, więc mam nadzieję że udało mi się je przetłumaczyć poprawnie

Cytat:
24 sierpnia 2002

Margaret Weis potwierdza spekulacje!

Na łamach wiadomości w Wizards of the Coast, Margaret Weis potwierdziła, że producenci w istocie rozważali wyprodkowanie Dragonlance jako filmu akcji. Oto co Margaret napisała:

Drodzy przyjaciele,

W odpowiedzi na zadane pytanie, oto co mogę wam powiedzieć na temat filmu DL.

Producent rozważał ekranizację Dragonlnce, jako film wysokobudżetowy. Zgodnie z tym co słyszeliśmy, ludzie którzy są zainteresowani produkcją to wieloletni fani. Powiedziano nam iż możemy to ogłosić na GenCon, co też uczyniliśmy. Jak na razie nie możemy jednak ujawniać żadnych innych informacji.

Jak tylko będziemy mogli powiedzieć coś więcej, obiecuję iż tak też uczynimy!!! Przeglądajcie uważnie dragonlance.com.

Margaret
Cytat:
26 Lipca 2003

GenCon 2003

Dragonlance.com podało że opcje na temat kręcenia Dragonlance jest rozważana przez jedną z większych wytwórni filmowych. Scenariusz został stworzony na podstawie Smoków jesiennego zmierzchu. Zaznaczona także że nie jest to to samo studio które wyprodukowało D&D (New Line, także odpowiedzialne za Władcę Pierścieni) oraz, że są zainteresowani współpracą z Margaret i Tracy przy tym projekcie.
Cytat:
26 Sierpnia 2004

Kolejny flastart?

Cała sprawa z ekranizacją, dość mocno przycichła od czasu wiadomości podanej na GenCon 2003, jakoby znana wytwórnia filmowa zdecydowała się rozważyć opcję Dragonlance.

Wygląda na to, że projekt ten może być kolejnym, który możemy dodać do i tak już długiej listy falstartów projektu ekranizacji Dragonlance. Pomimo, iż na razie jest to niepotwierdzona informacja, krążą plotki, iż na tegorocznym GenCon (2004), Margaren Weis ogłosi, iż projekt został zawieszony. Studio filmowe, które na początku zainteresowało się Dragonlance, teraz zdecydowało się na realizację innego projektu.

Więc co teraz stanie się z projektem ekranizacji Dragonlance?

Jednak pamiętajmy, iż przeniesienie na ekran Władcy Pierścieni, zajęło ponad 20 lat, więc wszystko czego potrzeba to kolejny Peter Jackson, który pojawi się miejmy nadzieję w niedalekiej przyszłości...
Niestety od tego czasu sprawa przycichła. Pojawiły się także liczne spekulacje na temat doboru aktorów. Oczywiście wśród spekulantów nie mogło zabraknąć wiernych fanów Dragonlance, którzy stworzyli własne ankiety odnośnie podziału ról. Myślę, że te propozycje były najbardziej trafione:

Flint – Danny Devito - troszkę podstarzały, ale ostatecznie Flint też nie był już w kwiecie wieku

Raist – Johny Depp - idealny do tej roli!!!! - lub John Malkovich - ale moim zdaniem on już ciutkę za stary jest)

Takhisis – Sigourney Weaver

Soth – Jeremy Irons (tu chodziło o podłożenie głosu pod komputerowo wygenerowaną postać)

Kit – Demi Moore

A jakie są wasze propozycje obsady?
 
Merlin222 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem