Wątek: Ostatni system.
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-06-2008, 23:16   #1
PonuryByk
 
PonuryByk's Avatar
 
Reputacja: 1 PonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodniePonuryByk jest jak niezastąpione światło przewodnie
Ostatni system.

Wielu z nas (NIE licząc mnie) zna zasady działania wielu systemów do rpg. Zawsze stwierdzamy po pewnym czasie, że system który najbardziej nam się podoba posiada w sobie cechy, które wszystkie inne systemy też powinny posiadać.
I tylko brakuje mu jakiegoś drobnego szczegółu, jakiejś małej cechy, którą posiada jakiś inny system. Nie orientuję się ale nie ma chyba systemu idealnego. Na pewno nie ma takiego, który byłby w stanie objąć realia wszystkich pozostałych systemów i pozwolić na korzystanie ze wszystkich realiów na raz.
A przydałby się taki. Czasem chciałoby się w trakcie sesji wyrwać ze świata D&D i przenieść do świata StarTrek konsekwentnie wpływając w ten sposób na statystyki graczy. I żeby ten łączący w sobie wszystkie systemy wspaniały system był ponadto prosty w obsłudze i łatwy do nauczenia się, ale nie tracący przez to na wartości.

Chciałbym zbudować jakiś system od podstaw. Kompletnie się na tym nie znam. Wiem, że każdy system to całe księgi tabelek i opisów, a wszystko musi do siebie pasować. Mimo wszystko nadal interesuje mnie budowa systemu - takiego, który powstawałby dzięki pomocy i poradom wielu z was i taki, który statystycznie podobałby się większości.

Czy podjąć się tego? Na to pytanie sam sobie odpowiem: Tak, podjąć się, ale po pewnym czasie zaprzestać, gdy okaże się że ów system robiłbym sam i tylko ja miałbym później zdanie na temat jego jakości.

Od czego zacząć? Co zmienić? Co się najbardziej rzuca w oczy i nikomu się nie podoba? Jakie cechy i którego systemu są najlepsze i na czym te cechy polegają? To są pytania, które zadaję wam przyjaciele ze świata rpg.
 
PonuryByk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem