Wątek: Ostatni system.
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-06-2008, 19:20   #6
kszyk
 
Reputacja: 1 kszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skałkszyk jest jak klejnot wśród skał
Cytat:
Na pewno nie ma takiego, który byłby w stanie objąć realia wszystkich pozostałych systemów i pozwolić na korzystanie ze wszystkich realiów na raz.
A przydałby się taki.
Problem z takimi bardzo złożonymi światami (którego do tego są w miare szczegółowo opisane) jest taki że są dość skomplikowane i wielu graczom nie chce się w nie wnikać mówiąc, że są niedopracowane,głupie nie mają klimatu, sa kalekie itd itp Do tego bardzo wiele osób uważa że system powinien oferować rozgrywkę która będzie w pewien sposób typowa (np: młotek - gburowaty bekający krasnal wyśmiewający się z elfa i tnąc zwierzoludzi) a nie pozostawiająca sporą dozę co do stylu grania (dalej młotek: mamy się taplać w błocie i ma być duża śmiertelność a nie heroic). Ja sie z takim podejściem nie zgadzam, ale wielu ludzi owszem.

A przy okazji zaproponuję ci system w którym można zmieszać bardzo różne konwencje(postapo, pojedynki, spaceopera, cyber, magia, inkwizycja) i bardzo ciekawie to wychodzi. Oprócz tego można grać przyjmując daną konwencję i ściśle się jej trzymać. System to Gasnące Słońca - ma swoje wady, mechanika nie jest doskonała (choć prosta) jednak jest po polsku i spokojnie dostaniesz podręczniki. Świat jest niesamowicie pojemny i całkiem nieźle trzyma się kupy. Duża dowolność w tworzeniu postaci. Kolejna sprawa to to ze dużo zależy od graczy, nie ma stylu rozgrywki więc dużo zależy od preferencji graczy, co jak wspominałem dla jednych może być przeszkodą dla innych (jak ja) błogosławieństwem.
 
__________________
Srebrny w mózgu chip
wolnym czyni mnie
gdy zespolony z metalem
dostrajam się
kszyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem