Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2008, 22:02   #1
Ikoik
 
Ikoik's Avatar
 
Reputacja: 1 Ikoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodzeIkoik jest na bardzo dobrej drodze
[Autorski]Najdłuższa Zima

Statek o wdzięcznej nazwie "Marind'anar", co w zapomnianej mowie praludzkiej znaczy coś bardzo niegrzecznego, kołysał się na falach. Ruinijska flaga z żółtym kołem na błękitno-granatowym tle powiewała dumnie na maszcie. Nianar Avartin, pierwszy konkwistador, jak sam siebie określał, stał na dziobie i rozmyślał nad czymś intensywnie. Nie pamiętał dokładnie nad czym, ale podobało mu się. Nie miał ostatnio na to czasu. Odkrywanie nowych kontynentów, wbrew pozorom, nie wymaga inteligencji, tylko uporu i braku wyobraźni. Trzeba płynąć w jedną stronę do skutku, nie myśląc przy tym o spadaniu z krawędzi świata. Przerwał na chwilę i poszedł odwiedzić-jak ich określał-pasażerów. Przespacerował się po mokrym pokładzie i zszedł po lekko skrzypiących schodkach. W kajucie "naszych drogich przyjaciół" było, o dziwo, sucho. Odkrywca spojrzał na ich twarze. Wyczytał z nich zaniepokojenie oraz silne objawy choroby morskiej. Dostrzegł także coś jeszcze. To nie były twarze dzikusów. Nianar widział w życiu kilka takich twarzy. To były twarze bohaterów.

To właśnie Wy. Jesteście "dzikusami" przywiezionymi przez konkwistadora z Nowego Świata. Nie martwcie się. Wbrew pozorom to nie historia. To ciekawy, fantastyczny świat.

Zapraszam do mojego pierwszego i-mam nadzieję-nie ostatniego RPGa na tym forum. Dzieje się w wymyślonym przeze mnie świecie, w moim własnym systemie, bo nigdy nie miałem pamięci do skomplikowanej mechaniki. Mam nadzieję, że sie wam spodoba.

Przykład karty postaci:

Nianar Avartin
człowiek
mężczyzna
zawód: odkrywca
Biografia:
Nianar Avartin urodził się w roku 1032 Od Utworzenia Federacji. Jego ojciec był bogatym kupcem, jak prawie każdy w Federacji Wysp Ruin, chociaż nie każdy był bogaty. Matka natomiast była córką pirata. Gdy 10 lat po jego urodzeniu ojciec został porwany przez niewielką piracką flotę, Nianar zdecydował się ścigać ich, aż na Wyspę Piratów. Tam ukrył się w cieniu i czekał. Kiedy obok jego kryjówki przechodził jeden z bukanierów, dziesięcioletni chłopak wyciągnął miecz i pchnął. Trafił w szyję. Łotr upadł na ziemię, brocząc krwią. Przyszły odkrywca dobił go i pobiegł do następnego. Zabił go. Zasiekł też wartowników strzegących wejścia do jaskini. Szermierki nauczył się od matki. Pobiegł do swojej łodzi ukrytej za skałą. Wyciągną gremlińską racę sygnałową i odpalił ją. W ciągu dziesięciu minut do wyspy dopłynął okręt pełen wojska. Wbiegli do jaskini i zabili połowę piratów. Reszta, w tym dziadek chłopca, poddała się. Jeszcze tego samego dnia Nianar oglądał jego egzekucję. Matka, gdy o tym usłyszała, rzuciła się z okna. Burmistrz wyspy obiecał chłopcu spełnienie marzeń, w nagrodę za pomoc. Nianar poprosił o odnalezienie ojca,ale burmistrz odpowiedział, że jego ojciec nie żyje. Zamieszkał więc u swojej ciotki. Trzydzieści lat później poprosił o statek i załogę. Popłynął szukać nowych lądów. A teraz wracał.
parametry(5 punktów do rozdania):
siła:1
zręczność:2
siła woli:1
inteligencja:1
refleks:1
Talenty(1.0pkt do rozdania, możesz zamienić 1pkt parametrów na 0.25pkt talentów)
Magia 0.5
Kowalstwo 0.5

Można negocjować uproszczenie zasad. KP przesyłac przez PW. Jest miejsce na jakieś 4-5 postaci.

Opis Świata
Cała historia będzie się działa na kontynencie Nivanalla i okolicznych wyspach. Bohaterowie pochodzą z kontynentu A'idnar, który właśnie został odkryty. Zamieszkują go prawie wszystkie rasy, ponieważ kiedyś oba lądy były jednym. Na A'idnar nie ma większych miast i jest on mało zaludniony. Można tam znaleźć każdy rodzaj klimatu. Nazwy geograficzne i wszystko inne związane z biografią wymyślcie sami. Proszę tylko o umiar: żadnych innych światów. Postać powinna się urodzić na wyżej wymienionym kontynencie, ewentualne stracić pamięć. W tym świecie występuje magia, smoki i inne kreatury, gdyby ktoś miał wątpliwosci.

Wyjaśnienie: Federacja Wysp Ruin to państwo położone na archipelagu obok głównego kontynentu, Nivanalli. Zamieszkuje ją społeczeństwo złożone z kupców i marynarzy. Posiada ona najbardziej rozwiniętą flotę, chociaż głównie handlową. Zarzarcie tępi piratów. Jest to największy ośrodek handlu na świecie.

Warunek przyjęcia to ciekawa postać.
 

Ostatnio edytowane przez Ikoik : 19-06-2008 o 19:15.
Ikoik jest offline