Wątek: Total War
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2008, 16:00   #19
Pruszkov

Pruszkov's Avatar

Reputacja: 19 Pruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znany
Medieval... gra poezja. Nie lubię strategii najzwyczajniejszych, dlatego, że o wiele za często liczy się wyłącznie szybkie klikanie, a taktyka ma znaczenie znikome (dalej mam przed oczyma istne Termopile w Starcrafcie, gdzie mimo dobrej pozycji taktycznej przegrałem z powodu napływu wrogów -.-' ), lecz w Total War jest zupełnie inaczej. W Rome nie grałem, Shogun nie za bardzo mi się spodobał, ale ten Medieval... dla mnie najlepsza strategia, jaka powstała ever. Dzięki niej zainteresowałem się średniowieczem, bitwami, realiami. I najważniejsze jest to, że można w niej utrzeć nosa weteranom wcześniej przywołanego Starcrafta/Warcrafta, gdyż prawie nie liczy się tutaj liczebność wojsk (raz pokonałem 1500 ludzi moim 1000-osobowym wojskiem - fakt, że na easy, ale...). Zresztą, nie ma nic piękniejszego, jak podpakowana na full (armor i weapon) drużyna templariuszy wbijająca się klinem w spanikowanych chłopów. Poza tym, gra jest otwarta dla nowych i słabszych - sam nie jestem dobrym generałem (wręcz przeciwnie), a mimo to nie mam problemów, by niszczyć AI.
PS. Znacie jakieś dobre, fantasyczne (np. w realiach Warhammera) mody do Medievala 1? Google nic nie pokazał.

Używaj ich z umiarem.

Ostatnio edytowane przez Pruszkov : 20-06-2008 o 17:39.
Pruszkov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem