Wątek: Total War
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2008, 16:00   #19
Pruszkov
 
Pruszkov's Avatar
 
Reputacja: 1 Pruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumny
Medieval... gra poezja. Nie lubię strategii najzwyczajniejszych, dlatego, że o wiele za często liczy się wyłącznie szybkie klikanie, a taktyka ma znaczenie znikome (dalej mam przed oczyma istne Termopile w Starcrafcie, gdzie mimo dobrej pozycji taktycznej przegrałem z powodu napływu wrogów -.-' ), lecz w Total War jest zupełnie inaczej. W Rome nie grałem, Shogun nie za bardzo mi się spodobał, ale ten Medieval... dla mnie najlepsza strategia, jaka powstała ever. Dzięki niej zainteresowałem się średniowieczem, bitwami, realiami. I najważniejsze jest to, że można w niej utrzeć nosa weteranom wcześniej przywołanego Starcrafta/Warcrafta, gdyż prawie nie liczy się tutaj liczebność wojsk (raz pokonałem 1500 ludzi moim 1000-osobowym wojskiem - fakt, że na easy, ale...). Zresztą, nie ma nic piękniejszego, jak podpakowana na full (armor i weapon) drużyna templariuszy wbijająca się klinem w spanikowanych chłopów. Poza tym, gra jest otwarta dla nowych i słabszych - sam nie jestem dobrym generałem (wręcz przeciwnie), a mimo to nie mam problemów, by niszczyć AI.
PS. Znacie jakieś dobre, fantasyczne (np. w realiach Warhammera) mody do Medievala 1? Google nic nie pokazał.
 

Ostatnio edytowane przez Pruszkov : 20-06-2008 o 17:39.
Pruszkov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem