Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2008, 17:40   #2
Almena
 
Almena's Avatar
 
Reputacja: 1 Almena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputację
Hm, krótkie, styl fajny, czyta się szybko i przyjemnie Tyle, że to opowiadanie o...? O czym właściwie? Siedzą goście w karczmie, orkowie atakują, goście uciekają, koniec.
Opisy ładne, pogaduszki bohaterów wypadły naturalnie. Gdyby to opowiadanie przedłużyć, gdyby opowiedzieć jakieś tkliwe historie bohaterów, gdyby czytelnik trochę się do nich przywiązał, a atak oków był naprawdę groźną i krwawą masakrą, której postaci próbowałyby zbiec, mogłoby to być coś naprawdę fajnego, gdyż widać, że masz talent Jest nieźle, zwłaszcza ostatnie zdanie ujmujące

W pomieszczeniu tym stało równo piętnaście okrągłych stolików i jeden mebel, który jeszcze niedawno temu sprawiał, że w karczmie stało stolików szesnaście, przy każdym cztery krzesła. Gawiedź w karczmie była senna. >>> A czytelnik po pierwszym zdaniu zachodzi w głowę „co to był za mebel?!”

Zdawałoby się, że pomieszczenie jest kolekcją szalonego maga, który zażyczył sobie mieć przedstawicieli wszystkich ras Arthorins. >>> Pomieszczenie nie może być kolekcją Co najwyżej jego wyposażenie.

-... i widzisz, i ja wtedy tego graba w pysk. >>> GRABA? O_O Carpinus betulus?

Więc ratujmy chociaż siebie! – krzyknął niziołek, po czym złapał za swoją torbę i wybiegł, jednak wrócił się po chwili – Mmmała poprawka: orkowie nie są w pobliżu miasta. Oni są w mieście! >>> To jest fajne!

Wokół mordy, gwałty kobiet i grabieże >>> To brzmi trochę dziwnie. Mordy jako twarze raczej się kojarzą w tym kontekście, „wszędzie gwałty” też nie brzmi zbyt zgrabnie.
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia. "Nie ma co, żeby próbować ukryć się przed drowem w ciemnej jaskini to trzeba mieć po prostu poczucie humoru"-Dirith.
Almena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem