Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2005, 20:33   #6
Rębajło
 
Rębajło's Avatar
 
Reputacja: 1 Rębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetny
Wiem, że uogólniłem wszak jedne z mych najlepszych przyjaciół, którego od lat 14 znam winien się na mnie obrazić za podpięcie go pod coś takiego ale co tam

„Ufasz instytucji w imię której i która przelał tyle krwii i ktora przy tym głosił swe wspaniałe i jakże wzniosłe poglądy. Ufaj se wolny kraj każdy robi to co chce no prawie...”

Równie dobrze nie powinienem ufać mojej Ojczyźnie, w imię której przelano tyle krwi! W ogóle mogę ufać komukolwiek? Nie! Wyjdzie taki dres, powie: „Morduje cię w imię Tomasza Łomnickiego” i co? Wina moja?

„hehehehehe dobre ksiądz błogosławi je w dobrej wierze hehehehehe jasne i nie wie do czego służą no daj spokój...Chyba ze on tez kule śwęci aby zbłąkane owieczki prosto do nieba poleciały”

Powtarzam, ksiądz nie może mieć na celu pobłogosławienia czegoś w intencji by to coś zabijało bliźniego!

„Co do Bizancjum mości panie to ci sami krzyżowcy co szli bić w imię Boga jedynkego niewiernych następujących na ziemie świętom, którą ona chciałbym zauważyć została muzułmanom wydarta przemocą, sami zatakowali , złupili i puścili z dymem Konstantynopol. A to Bizancjum się przejechało na rycerzach Chrystusowych...”

No to? A Papież im kazał tak czynić? Nie! A to że byli katolikami cóż, założę się że gdyby to muzułmanie szli na odsiecz Bizancjum tez by sobie złupili, w końcu bogate było, prawda? A to, że Polacy w XVII wieku mordowali Polaków w ziem zachodni-pomorskiej (bodajze, księstwo Szczecinskie, nie wiem )? To co? Wszak to nalezalo do Szwedow... Taka byla w tych czasach mentalonsc niestety... To że teraz sa ludzie mądrzejsi to wspanial sprawa ale patrzmy na przeszlosc w taki sposob by rozumiec mentalonosc uwczesną.

„A Rewolucji Francuskiej bym nie porównywał do Inkwizycji bo ona za dużo z wiarą nie miała wspólnego...”

Tu cię mam robaczku Nie porównuj tedy ludzi, którzy się podają za katolików i mordują niewinnych do prawdziwych katolików ! Wszak zabijanie nie ma nic wspólnego z wiara katolicką! :P

„No ale histori prosze mnie nie uczyć bo akurat cos się na niej znam a co do tej nocy to nie ulega wątpliwości kto wrżnoł hugenotów- miłosierni i pałający miłoscią do kazdego katolicy...”

Dziwnym fakt, ze potępili to katolicy z innych krajów. Katolik co morduje niewinnego to nie katolik według tejże religii, prawda? Podawać się za owego może tak samo jak ja mogę się podawać za buddystę :P

„Mordowano w imię tej religii” bla, toż i mordowano też innych w imię wolności a mało się ludzi o to strzępi! :P


Moze to troche niezrozumiale pisze ale sie spiesze i co chwila latam od kompa :P
 
__________________
Ze szlachtą, mości panowie, trzeba po ojcowsku, nie po dragońsku... Powiesz mu: "Panie bracie, a bądź łaskaw, a idź", rozczulisz go, na ojczyznę i sławę wspomniawszy, to ci dalej pójdzie niż dragon, który dla lafy służy. - Jan Onufry Zagłoba
Rębajło jest offline