Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-07-2008, 23:18   #14
krismilka
 
Reputacja: 1 krismilka nie jest za bardzo znany
Ok widzę że przegapiłem ciekawy temat. I tak jestem właścicielem polskiej edycji tego bluźnierczego systemu "In Nomine Magnae Veritatis". Miał jeszcze ukazać się dodatek Mealstorm (tak przynajmniej pisało na okładce) ale chyba raczej ów dodatek się nie ukazał.

Teraz może coś o sobie ( żebym nie usłyszał że "gołowąs jestem i żyję tyle lat ile ktoś tam gra w RPG)
Mam 29 lat stałą pracę ponoć jestem inteligentny (ale piekielnie leniwy bo dopiero teraz zaczynam poważnie myśleć o studiach) Moja przygoda z RPG zaczęła się w wieku lat 15-16 (głownie Warhammer podbudowany serią książek fantasy "Dragonlance" i niesławny w tamtych czasach Cyberpunk)
Tło rodzinne .... eee chyba się zapędziłem z resztą raczej nie będzie was to interesować:P

Więc teraz o systemie RPG In Nomine Magnae Veritatis. Z góry zaznaczam że jest to TYLKO I WYłĄCZNIE MÓJ SUBIEKTYWNY PUNKT WIDZENIA. Systemik jest przezabawny napisany w polskiej edycji jako system satyryczny i surrealistyczny. Niby mamy tą teorię spiskową jakieś zagrywki za kulisami anioły demony ale jak się z gliniarzem dobrze zagada to można mu dać w łapę. Czyli jak w życiu. System i jego sprzedajność (podaż) bazują raczej na innowacyjnym podejściu do tematu ghotic-punk z ostrą osnową konfliktu dobro-zło. Mechanika raczej nie powala na kolana Zdolności są pobieżnie opisane. Widać niedoróbki i pośpiech (możliwe że tylko tłumaczy może oryginał jest lepszy) ale jak dobrze ktoś to zaznaczył szczegóły są mało ważne. Ważna jest zabawa. W podręczniku jest parę miłych obrazoburczych szczegółów np możliwość bycia zakochanym demonem lub aniołkiem który po całonocnej zabawie jest sprawdzany czy przypadkiem nie robił TEGO (dla niewtajemniczonych wyjaśnienie według "nowoczesnego" kościoła seks przedmałżeński jest grzechem) No może parę opowiadanek przedstawiających jedną z możliwych wizji tego świata są ciężką obrazą (??) ale zacytuję "Najbardziej mi się podoba gdy ktoś popełnia jakieś niewyobrażalne przestępstwo np morduje swoją żonę dzieci robi rzeczy od których włosy dęba stają a potem mówi w sądzie że słyszał głos szatana i on mu kazał tak uczynić ... A przecież nic mu nie mówiłem" Pamiętajmy może że jesteśmy panami samego siebie "kowalami własnego losu" jak coś się nam nie podoba to nie musimy tego oglądać. Wolna wola. A zdolność dokonywania właściwych wyborów zdobywa się dokonując tych złych.
 
__________________
Dziś z życia się nie odchodzi, dziś wyrywają cię z życia...
krismilka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem