Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2008, 12:01   #4
Tevery Best
 
Tevery Best's Avatar
 
Reputacja: 1 Tevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Lavi Zobacz post
Co do Pancerzy SP to wiadomo jak jest z plotkami i informacjami na ten temat. Ktoś coś powiedział, że tamten widział, bo tamten przekazał i tak dalej a na koniec z informacji prawdziwych jest tylko nazwa.
Well, tak jest w podręczniku. Ja się tam wolę trzymać tego, co jest. Nomen omen jakąś przeszłość to ugrupowanie ma - jaśniejszą, mroczniejszą, whatever. Ale mimo wszystko ja uważam, że twoja interpretacja jest... przesadzona, to właściwe wyrażenie.
Cytat:
Napisał Lavi
Co do określenia HUMANOID to niestety przyjacielu ty dałeś ciała, gdyż tłumaczenie tego słowa oznacza "Robota o cechach człowieka", a nie jak to bywa w grach typu DnD i Młotek człekokształtną istotę żywą.
Fail. Robot o cechach ciała człowieka to android. Wiki powiada:
"Humanoid – każdy byt, którego kształt ciała przypomina ludzkie. Termin obejmuje więc ssaki naczelne jak i mityczne istoty czy sztuczne organizmy (androidy), szczególnie w kontekście fantastyki naukowej i fantastyki baśniowej."
Poza tym Moloch nadal nie jest humanoidem, ponieważ nie ma dwóch rąk, dwóch nóg i głowy, a tylko dziesiątki ton stali...
Cytat:
Napisał Lavi
Samej nazwa skrótowa to jej rozwinięcie miało być trudne i to wszystko. MOLOCH to owszem określenia takie jak napisałeś ale nigdy nie wiadomo skąd ono się wzięło równie dobrze mogło być jakiś określeniem modelu maszyny.
Bardzo wątpię. IMHO wzięło się ono raczej od faktu, że jest duży, ktoś rzucił jakiś chwytliwy rzeczownik i się przyjęło.

Cytat:
Znów się pokpiłeś gdyż jest tam przedstawione kilka teorii które można wykorzystać na pytanie co się tam dzieje. Wybór tego należy do MG i samych graczy. Nawet pojawiła się teoria o UFO i braku wojny, więc nie całkiem wzięte z niewyspania się.
Hmm, tutaj się muszę przyznać, że Bohatera^3 nie posiadam, ale z tego, co słyszałem od ludzi, którzy go mają, i przeczytałem w internecie, to tam nie ma takich danych. Tak czy owak takie rozwiązanie wydaje mi się absolutnie surrealistyczne. Poza tym gdyby w Europie nie było wojny, skąd wzięliby się chorzy ludzie, którzy przywlekli do ZSA Syndrom Thurmana? I dlaczego przedostawali się na byle jakich tratwach, za to masowo?

Cytat:
No tak faktycznie MOLOCH jest na północy USA a Pentagon gdzie indziej faktycznie on nie mógł sypać bombami. No bez jaj... przecież PENTAGON jest w USA i w samym PENTAGONIE nie ma BOMB a maszyna jak to przystało na superkomputer sama mogła przejąć władze na sterowaniem bombami i posłać parę w wyznaczone przez Ciebie miejsca.
Być może przejął kontrolę nad paroma wyrzutniami, jednak przed zagładą raczej nie nad większością. Moja wizja apokalipsy (oparta na tym, co jest w podstawce):
1. Około poranka 5 września Moloch pojawia się w systemach fabryk chemicznych, placówek uzdatniania wody etc. Powoduje masowe skażenia w okolicach większych miast. Nie wszystkie takie punkty są jednak pod jego kontrolą.
2. Panika w całych Stanach. Pentagon gorączkowo poszukuje rozwiązania problemu i przyczyn jego powstania.
3. Podejrzenie ataku terrorystycznego bądź akcji szpiegowskiej. Błyskawiczne ruchy w wielu miejscach kraju wyłapują podejrzanych o terroryzm i wykrytych wcześniej agentów zagranicy.
4. Nadal brak rozwiązania. Około południa Pentagon potajemnie odpala rakiety. Zostają one wykryte przez nieprzyjaciela. Następuje uderzenie odwetowe.
5. Około godziny 17 pierwsze rakiety z Korei trafiają w Stany i Japonię. Trzy godziny później na USA spadają rakiety rosyjskie i chińskie. Iran wypala w Izrael. Masowe bombardowania biologiczne na Bliskim Wschodzie. Pakistan niszczy Indie i vice versa. Rakiety rosyjskie uderzają też w Europę Zachodnią. Kontrataki z UK i Francji. Koniec jakiejkolwiek komunikacji.
Żeby była jasność - nie zabraniam nikomu mieć jego własnej wizji. Po prostu uważam, że na podstawie danych z podręcznika i własnych informacji & przemyśleń taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.

Cytat:
Po co mam robić własny system ?!? A czy gdy RPG nie są po to by w nich się wyszaleć, pościemniać żeby było ciekawie ? Czyż nie o to chodzi by gracze byli zadowoleni ?
True, true. Ale jak ktoś gra w NS, to raczej nie szuka walki z pozaziemskimi systemami totalitarnymi, a pustkowi, skażenia i Molocha. Każdy ma swoje fanaberie, moja jest taka, że do Europy nie opłaca się płynąć, bo nie jest tam lepiej, niż tu.

Cytat:
Wiadomo ocean jest wszędzie ale nie z każdego miejsca jest blisko i nie z każdego miejsca jest bezpiecznie odpływać i przypływać.
Z Kanady może jest bliżej na powiedzmy Grenlandię i Islandię, ale wolę nie wiedzieć, co tam się dzieje. Znaczące zmiany w klimacie mogły zarówno doprowadzić do sytuacji, w której człowiek w ogóle nie może przeżyć (spójrzcie na kanadyjskich Wojowników Lodu), albo do roztopienia lodu, z którego w przeważającej większości składa się Grenlandia.
Cytat:
Pomyśl tylko nagle pół NJ dowiaduje się że może odpływać, momentalnie ktoś by chciał położyć na tym biznesie swoje łapska i przejąć łajbę. Tak więc egzystowanie w trudnym terenie i dostępnym tylko dla nielicznych jest mądrym posunięciem. Ktoś zmarznięty z małą ilością racji nie będzie chciał walczyć a jedynie przepłynąć spokojnie ocean.
To już bardziej prawdopodobne.
Cytat:
Większość wszystkiego jest plotkami dawnych informacji więc nie można wykluczać żadnej z powyższych teorii i zdarzeń. Tak samo jest przecież z Bogiem i Jezusem, niby coś wiadomo ale do końca pewności nie masz skąd się to wzięło i czy w ogóle było i jest.
Jeżeli już, to prędzej plotką są Ufoki i brak zniszczeń w Europie, a nie tajne stowarzyszenie, w którym plecy ma SP. Przecież dane z Bohatera^3 również mogą być konfabulacjami...
Cytat:
Ot moje odpowiedzi na twoje zarzuty. Nie usprawiedliwiam się że wszystko jest logiczne i mądre, chciałem poznać wasz pogląd na sprawę. Tak więc oprócz zjechania mnie nie wypowiedziałeś się nic a nic.
Mój pogląd na sprawę masz jakieś 5 cytatów wyżej. Pozdrawiam.
 
__________________
"When life gives you crap, make Crap Golems"
Tevery Best jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem