Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2008, 19:16   #5
Lavi
 
Lavi's Avatar
 
Reputacja: 1 Lavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie coś
Cytat:
Fail. Robot o cechach ciała człowieka to android. Wiki powiada:
"Humanoid – każdy byt, którego kształt ciała przypomina ludzkie. Termin obejmuje więc ssaki naczelne jak i mityczne istoty czy sztuczne organizmy (androidy), szczególnie w kontekście fantastyki naukowej i fantastyki baśniowej."
Poza tym Moloch nadal nie jest humanoidem, ponieważ nie ma dwóch rąk, dwóch nóg i głowy, a tylko dziesiątki ton stali...
Mnie raczej chodziło o tłumaczenie z ang. na polski.

The term "humanoid" refers to any being whose body structure resembles that of a human. In this sense, the term indeed describes primates, as well as mythological creatures and artificial organisms (robots), especially in the context of science fiction and fantasy fiction. An android or gynoid is a humanoid robot designed to look like a specific gender, although the words are, in principle, synonymous.

Poza tym żeby coś nazwać humanoidem (robotem) nie musi wygląda jak człowiek. Jego zachowanie może świadczyć że jest podobny do człowieka. Bardziej pod takim kontekstem myślałem.

Cytat:
Hmm, tutaj się muszę przyznać, że Bohatera^3 nie posiadam, ale z tego, co słyszałem od ludzi, którzy go mają, i przeczytałem w internecie, to tam nie ma takich danych. Tak czy owak takie rozwiązanie wydaje mi się absolutnie surrealistyczne.
Niestety ale takie dziwadła znadjują się w podręczniku. Chętnie bym ci wkleił fotkę tej strony ale myślę że mi uwierzysz na słowo. Zaznaczam tylko że to były propozycje tego co mogło się tam zdarzyć. Było ich tam kilka.

Co do samego przebiegu apokalipsy i wojny nuklearnej bardziej oparłem się na maszynie typu SkyNet tyle że kontrolującej cały obszar ziemski.

Cytat:
Z Kanady może jest bliżej na powiedzmy Grenlandię i Islandię, ale wolę nie wiedzieć, co tam się dzieje.
I właśnie o Islandię mi chodziło, gdyż tak małą wyspa nie mogła się stać celem bomby nuklearnej a jedynie jakiś nalotów i ostrzału alteryrejskiego (czy jak się to tam pisze). Walić w tak małą wysepkę z bomby atomowej było by czystą głupotą. Jakby tak się dobrze zastanowić do jest to jedna z najmniej skażonych obszarów, ale to już inna kwestia i inne gusta.

Cytat:
Mój pogląd na sprawę masz jakieś 5 cytatów wyżej. Pozdrawiam.
Ciesze się że zawiązaliśmy jakiś dialog, przynajmniej pomagamy jakoś Merill'owi w nawoływaniu do rozbudowy tematu. Szkoda tylko że we dwójkę.
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P
Lavi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem