Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2008, 22:33   #4
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Wiem, że musiałbym, bo bez tego to chyba nikt Ci nie jest w stanie pomóc. Bo powiem, że możesz tam umieścić Chtulhu i co ty na to? Będzie pasować? Jego inteligencja będzie marna, ale za to wpływ na ludzi przeogromny. I dlatego właśnie chodzi o to, czego nie ma - realiów.
A co ma GURPS do wiatraka? Otóż system ten zawiera uniwersalną mechanikę, którą można z powodzeniem zastosować do różnych światów i klimatów. Od kosmosu po fantasy. Do tego są już cechy i postacie i nawet sugerowane wartości. Zatem po co wyważać drzwi, gdy wystarczy nacisnąć klamkę?
A wracając do stanów "pośrednich" i innych takich, to znów wychodzi koncepcja świata. Jeśli w Twoim świecie wampirem można się urodzić - proszę bardzo. Choć jak dla mnie jest to stwierdzenie dość ryzykowne i, jeśli nie poparte historią czy światem, po prostu głupie. Nie wiem, jak wampir mógłby być w ciąży (że o strzydze nie wspomnę). A demon? Wiem, że demonem można się stać, ale urodzić? Zwykle towarzyszy temu magia czyli to ona jest czynnikiem sprawczym pojawienia się demona i nie jest to stan naturalny. Choć znów powiem i podkreślę - jest to konsekwencja przyjętego świata i zasad w nim obowiązujących. Bez tego właśnie nic się nie da robić. To jakby robienie gry od tyłu (czyli planszówkę robisz od tworzenia pionków a nie od zasad nią rządzących).
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem