Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2008, 21:50   #2
Fehu
 
Fehu's Avatar
 
Reputacja: 1 Fehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodze
No dobra, może nie jestem aż tak doświadczony, ale kilkanaście sesji za sobą mam...

Ja nie mam jakiejś stałej metody. Przede wszystkim, pomysł na sesje zawsze wpada mi do głowy niespodziewanie - nigdy nie siedzę i nie rozmyślam, o czym by tu zrobić sesję. Po prostu pomysł sam wpada mi do głowy. Niemal zawsze takowy "przypływ weny" następuje pod wpływem impulsu-inspiracji. Te ostatnie mogą być przeróżne: filmy, książki, gry, komiksy, a nawet obrazy, czy zdjęcia. Gdy już taki "arcygenialny" pomysł przyjdzie mi do głowy, zaczynam sobie powoli dostosowywać go do ram RPG. Co mam na myśli? Otóż każdy pomysł wymaga solidnego oszlifowania i odpowiedniego zmodyfikowania tak, aby nadawał się na przygodę do RPG. W tym celu pomysł udoskonalam, po przez jego rozwinięcie. Najpierw zabieram się za najważniejszy element, czyli rolę graczy w przygodzie. Ich cele, misje, realizm bytu itd. Później nadchodzi czas na kreowanie realiów i świata, w którym będzie mieć miejsce akcja gry. Na końcu wszystkie duperelki... i to moja skromna recepta na zrobienie przygody
 
Fehu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem