Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2008, 22:18   #4
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Cytat:
Dlaczego? Sesje na forum dają niepowtarzalną okazję do zagrania tak, jak na żywo gra się bardzo, bardzo rzadko. Jest więc czas na rozbudowanie postaci pod względem psychologicznym, pokazanie jej historii i przemyśleń na temat zdarzeń, które dzieją się wokół postaci. Na sesji rzadko jest na to miejsce i ja sam przeżyłem to może parę razy podczas kilkuletniego doświadczenia jako mistrz gry. Na sesjach, szczególnie dynamicznych i typowo walczących, nie ma miejsca na takie rzeczy. Przy sesjach do Zewu albo Świata Mroku taka podbudowa postaci jest czymś niezbędnym, choć nie do końca aż takim obowiązkowym. Na forum fajnie to wychodzi bo jest na to miejsce i można zawsze do takich przeżyć wrócić. Dlatego przy graniu na forum łatwiej jest trzymać klimat, bo jest czas na przygotowanie posta, sprawdzenie go, dodanie zdjęć czy muzyki.
Fakt. Spodobało mi się podczas grania na forum możliwość zastanowienia się (i to często bardzo długiego) nad każdym elementem gry.
Tyle, że widziałem to nieco od innej strony.

Gra dziejąca się w realu, ma to do siebie, że ludzie grający trochę się znają (nawyki, upodobania) oraz widzą się, słyszą no i na bieżąco mogą reagować.
Na forum nie znasz drugiego człowieka, nie masz stałej komunikacji oraz kontaktujecie się tylko przez tekst.
Zastanawiam się, czy po prostu znaczna większość grających na forum lubi właśnie wchodzenie głęboko w psychikę postaci, czy jest to raczej wynik faktu, że trzeba było zastąpić pewne doznania w inny sposób.

Boli na forum kwestia komunikacji. Nawet grając po skype, miałem do dyspozycji jedynie głos a to wystarczało do sprawnej gry.
Łączy się to z pewnymi elementami. Gracz za pomocą postaci może wpływać świat czy postacie od MG. Jednak gdy przychodzi do bezpośredniego wpływu postaci jednego gracza na postać drugiego zaczyna się zgrzyt.
Tworzą się takie banki, prywatne sfery każdej postaci. Komunikuje się w miarę dobrze z MG, bo ten ma z założenia większą możliwość (prawo?) ingerencji w postaci, ale gdy przychodzi do interakcji pomiędzy BG, zaczyna się zabawa. Zauważyłem to podczas gry w Tu ne cede malis. Nie wiedząc jak daleko mogę wpłynąć w jednym poście na drugą postać, zagłębiasz się w opis własnej psychiki.

Problem dla mnie polega na tym, że albo ja natrafiałem tylko na sesje w których coś takiego występowało, ale jest to ogólny stan rzeczy, który wychodzi z ograniczeń technicznych grania na forum.
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem