Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-07-2008, 13:14   #7
TwoHandedSword
 
TwoHandedSword's Avatar
 
Reputacja: 1 TwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodze
Nasz MG miał do mnie pretensje, że zbyt rzadko piszę posty. Trzy posty napisane wciągu sześciu dni to za mało? To daje jeden post na dwa dni, czyli tyle, ile najczęściej pisze się na Last Innie. Są wakacje, nie wszyscy mają tak dużo czasu, żeby pisać posty częściej. Nie wszyscy mają też nieograniczony, całodobowy dostęp do internetu. Ani w rekrutacji, ani w komentarzach nie było wzmianki o częstotliwości wysyłania postów, więc nikt nie powinien mieć do mnie pretensji. Pytałem o to MG, a on powiedział, że mam pisać jak najczęściej. Cóż... dla jednego będzie to siedem postów w tygodniu, a dla drugiego jeden...

Staram się jak mogę, żeby w moich wypowiedziach nie było błędów, żeby opisy były zrozumiałe, a ich czytanie nie nużyło ani nie denerwowało. Nie widzę jednak żeby reszta uczestników sesji tak przykładała się do swoich postów. Sporo w nich błędów składniowych, czy interpunkcyjnych, nie mówiąc już o literówkach. Rozumiem, że nie każdy lubi, czy potrafi dobrze pisać, ale to nie powinno zwalniać od pisania poprawnego. Do tego jeszcze długość postów... Moim zdaniem trzy, czy czterolinijkowe wypowiedzi mają rację bytu na Gadu-Gadu, ale nie na forum. Wymienianie się paroma zdaniami co kilkanaście minut byłoby bardzo ułatwione w sesji prowadzonej właśnie poprzez tego typu program.

Dla przykładu... Z pierwszego posta Col. Frosta, na temat jego postaci inni gracze dowiedzieli się jedynie, że to mężczyzna, który ma na głowę zarzucony kaptur. Można było oczywiście wywnioskować co nieco na temat charakteru Valnora, ale o jego wyglądzie zewnętrznym nie wiadomo praktycznie nic. No chyba, że wygląd postaci jest identyczny z tym przedstawionym na avatarze. W takim wypadku wypadałoby jednak o tym wspomnieć.

Rozumiem, że na początku sesji wypadałoby pisać częściej, ale nie powinno być to okupione niską jakością postów. Czy naprawdę nie czyta się przyjemniej wypowiedzi pozbawionej błędów, albo przynajmniej z niewielką ich ilością? Są momenty, że dany gracz niewiele ma do powiedzenia, ale napisanie tzw. posta "o niczym", za to pozbawionego błędów, moim zdaniem zwiększa ogólną jakość sesji. Czy poświęcenie kilkunastu, albo kilkudziesięciu minut na zastanowienie się nad swoją wypowiedzią, dodanie paru szczegółów i przejrzenie jeszcze raz wszystkiego przed wysłaniem to tak wiele? Nie uważacie, że wtedy lepiej by nam się grało?

Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do tego co napisałem, bądź do częstotliwości moich odpowiedzi w sesji, proszę o wypowiedzenie się na ten temat.

Mam nadzieję, że powyższy post jest napisany kulturalnie i nikogo nie obraża.
 
__________________
"Podróż się przeciąga, lecz ty panuj nad sobą
Sprawdź, czy działa miecz, wracamy inną drogą"
TwoHandedSword jest offline