Wątek: LD i OOBE
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2008, 22:16   #1
Kamushi
 
Reputacja: 1 Kamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skałKamushi jest jak klejnot wśród skał
LD i OOBE

Dobra... Jedziemy.

OOBE według encyklopedii Wikipedia:

Cytat:
OOBE (lub OBE) (ang. out of body experience) - dosłownie: doświadczenie poza ciałem. Objawia się wrażeniem czasowego opuszczenia i egzystowania niezależnie od swego fizycznego ciała. W OOBE ma się wrażenie poruszania się, dokonywania obserwacji i komunikowania z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ciało osoby podlegającej temu wrażeniu jest rozluźnione lub śpi.
LD według encyklopedii Wikipedia:

Cytat:
Świadomy sen (ang. Lucid Dream, w skrócie LD) - sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby - zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej). Inne nazwy na świadomy sen to: sen jasny, sen przejrzysty, sen wiedzy.

Świadome sny mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo też dla rozrywki. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie.

Spontaniczne i chwilowe uzyskanie stanu świadomego snu może nastąpić bez żadnych wstępnych warunków, jest jednak zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Szacuje się, że 20% populacji doświadczyło przynajmniej raz w życiu snu świadomego. Czasem samo czytanie czy rozmowa o tym zjawisku indukuje świadomy sen. Wiele technik medytacyjnych kładących nacisk na rozwój wewnętrzny wspomina o możliwości utrzymania świadomości także we śnie.
Więc... Co sądzicie? XD Ja już praktykuje... 3 dni XD Interesuję się tym już bardzo długi czas i od pierwszego przeczytania takich tekstów miałem tylko 2 LD, które trwały ZADZIWIAJĄCO KRÓTKO bo potem traciłem świadomość. 3 dni temu znów o tym zacząłem myśleć a że jestem arachnofobikiem to chcę się tego pozbyć XD Chłopak co się boi pająków? No way XD Pozwolę opisać swój przedwczorajszy sen XD

02. Sierpień 2008 rok - Mamo, umarłem na parafii

Biegłem, a tak na prawdę to przed czymś uciekałem... w pewnym momencie poczułem, ze leżę na ziemi, na czymś twardym... Otwieram oczy, widzę krzyż, który zawsze stał przy kościele... Ja na nim teraz lezę. Spoglądam w górę... Widzę idącego księdza, groźna i pełna wyrzutów twarz... Mój strach... I krzyk księdza "Kara cię nie ominie!". Pomyślałem, że to nie możliwe żeby nasz przemiły ksiądz skrywał takie oblicze. Szybko zdałem sobie sprawę z tego, ze śnię. Poszedłem do domu, ale mama już wiedziała co się stało. Przy drzwiach leżała torba, w której były moje ubrania. "Od dziś pracujesz i śpisz na parafii dopuki nie odpokutujesz swego czynu." - powiedziała.
Na parafii wszystko było spokojne, mieszkało mi się tam dobrze, aż do pewnego ranka. Wstając z łóżka zawsze je ścielę, więc i tym razem po obudzeniu, odwróciłem się i se strachem ujrzałem siebie leżącego bez ruchu. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to ta, że jestem martwy... Zacząłem biec do domu, a że od parafii do mojego domu ciągnął się lasek to wkurzony pomyślałem "Czemu do cholery ta droga musi byś taka długa?!" I bah... Las nagle sie skończył a za nim był mój dom. Szybko podbiegłem do drzwi, zamknięte. Dobrze, że miałem zapasowy klucz. Usiadłem w salonie i czekam na rodziców. Wchodzi mama i pyta co się stało... Bez skrupułów powiedziałem, że nie żyję... Potem wywiązał sie między nami taki dialog, który o dziwo wyglądał jak bym gadał ze starszą siostrą:

- Dużo o tym czytałeś... Dziwię się, ze na prawdę nie wiesz co się dzieje.
- Lepiej by było gdybyś nie rzucała zagadkami tylko powiedziała mi w prost!
- Jesteś w stanie OOBE! Czy ty tego nie zauważasz?
- Niemożliwe!
Pomyślałem nagle, że jednak na prawdę można z LD wejść w OOBE, jednak czasu do zastanawiania się bo tata przyszedł z reklamówką gier na PS3. Byłem tak podekscytowany, że przy oglądaniu 3 gry wybudziłem się...
Finito!

Zdziwiło mnie to, że tak na prawdę nie byłem w stanie LD i OOBE tylko o tym śniłem, muszę przyznać, że śmieszne to było przeżycie. XD

Jakby ktoś jeszcze się tym interesował to zapraszam na strony:


Zapraszam do dyskusji.

Jeśli przeszkadzają te linki to proszę o ich usunięcie lub napisanie mi na PW o tym... Nie byłem pewien czy mogę je dać. Ale w sumie są to linki czysto informacyjne, które nie przynoszą mi korzyści.
 
Kamushi jest offline