Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-08-2008, 13:18   #161
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Obóz

Milczenie zapadło, gdyż każdy w duchu rozważał co im czynić wypada. Skwierczało ognisko, skry strzelały w niebo i zdawało się że to gwiazdy w górę się unoszą. Pociągano tylko suto z kielichów i kubków gdyż wino jak wiadomo, a miód to już szczególnie na rozum pomagał i w podjęciu decyzji.




Ciszę przerwał głos pani Dębskiej.

-
Waszmościowie wiecie wszyscy jaka mnie krzywda spotkała z Rożyńskiego. Męża mego zabił w zdradzieckim pojedynku, gdy wierząc ze szlachcicem ma sprawę na szable go wyzwał, a jego zbiry plecy mu pokłuli kindżałami. I dlatego w imię jego pamięci zgadzam się na ten pomysł jeśli Waszmościowie chcecie go przeprowadzić.

Zapanowało ogólne milczenie które przerwał pan Daniłłowicz

-
Waszmość Pani dziękujemy, lecz nie wiem czy wolno nam wystawić na hazard życie Pani.

- Panowie Bracia ! Oto propozycja pani Dębskiej.

-
Moją jest podłożenie owej puszki prochowej. Ognia pod bramą krzesać nie trzeba wystarczy paru pachołków byle tyle ogienek tlący się w manierce nieśli. Część wojska palbę na inną stronę murów czyni by wróg tam zwrócił uwagę. Gdy brama już w drzazgi pójdzie wtedy siły główne konno w pobliżu czekające przez tenże wyłom do serca twierdzy się wdzieraja.

- Można też spróbować by ludzie udający że do Rożyńskiego chcą przystać bramę ową tajemnie nam otwarli i wtedy uczynić atak.

- Padło też by szturmu popróbować z zaskoczenia niechże tedy i ta pójdzie pod rozwagę.

- Inaczej jeno chyba zostaje nam oblężenia tylko próbować więc i nad tym pomyślmy.

- Wszystkie chyba supozycje jakie tu padły w mowie swej ująłem tedy mówmy kto za jaką głos oddaje. Bo zwiad wszak tak czy siak pod murami uczynić musimy.
 
Arango jest offline