Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2008, 00:30   #1
argoth
 
Reputacja: 1 argoth nie jest za bardzo znany
[Shadowrun] Uroki Cieni

Rok 2054, Szósta Era. Świat nie jest przyjemnym miejscem do życia. Podzieloną Amerykę trawią wewnętrzne walki o polityczne istnienie. Afryka dzień w dzień walczy o przetrwanie już nie tylko z głodem, suszą i lokalnymi wojnami, ale także z samą matką naturą i tym, co potrafi stworzyć. Australia jest jednym wielkim pustkowiem, na którego ciele pozostała garstka miast. Europa nie wiedząc, co począć nie robi nic, czasem tylko spogląda z trwogą na wschód, gdzie po raz kolejny powstało z kolan Imperium Radzieckie. Azja wygląda jak szachownica, podzielona na mnogą ilość małych krajów i kraików, pojawiających się i znikających z map tak często, że mało, komu chce się je uaktualniać.
Gdzieś jakby z boku tego wszystkiego, megakorporacje powiększają się żerując na ludzkim nieszczęściu i rosną do rangi głównego gracza na arenie międzynarodowej.
Na domiar złego, świat pobrużdżony takim kataklizmami jak VITAS i wirus komputerowy "The Crash Entity". Świat, który był świadkiem ponownego przebudzenia magii, narodzin pierwszego metaczłowieka i pierwszej gobliniazcji popełnił jeszcze jeden czyn, który ma szansę odbić się szerokim echem w historii… dał życie WAM…


Witajcie na rekrutacji do sesji [Shadowrun] „Uroki Cieni” ,system będzie oparty głównie o Storytelling, lecz często będę się posiłkował waszymi kartami postaci. Z tego powodu wymagam stworzenia postaci na mechanice 2ed Shadowruna (w porównaniu do 4ed jest w ojczystym i istnieje możliwość darmowego ściągnięcia do niej zasad).

Przygoda będzie mieć miejsce głównie w Seattle roku 2054, prawdziwym domu wszelkich ludzi cienia.
- Poszukuje od 3 do 4 graczy.
- Postacie graczy mają być pełnoetatowymi Shadowrunerami, a nie pracownikami baru mlecznego oszukującymi na reszcie lub taksówkarzami, którzy dorabiają w nocy rabując staruszki.
- Tworzenie postaci na 2ed Shadowruna według tabelki z podstawki, albo systemu punktowego z Kompana (należy zaznaczyć na karcie)
- Rasa dowolna (podstawka i po ładnym uzasadnieniu może Kompan), lecz z góry zapowiadam, że metaludzie na mają łatwo na świecie i choć stanowią około 10% „ludzkości” są pogardzani i lekceważeni.
- Ekwipunek i wszczepu dowolne (w ramach zasobów) z podstawki i K.U.S., lecz mają być wybierane z głową - ganger nie będzie miał nowoczesnych dopalaczy, czy najnowszego karabinu chyba, że przekonacie mnie, że jednak będzie - i nie przyjmuję wytłumaczeń typu kupiłem w sklepie, lub spadło z ciężarówki.
Broni i wszczepów nie kupisz na każdym rogu, więc radzie przemyśleć ich zakup.
Posiadanie broni krótkiej jest wykroczeniem, długiej przestępstwem.
Wszczepy w większości są delikatne i potrzebują częstej konserwacji i serwisu.
- Osoby chcące zagrać postacią magiczną lub dekerem niech napiszą naprawdę świetną kp.
- Na kp. ma się znaleźć historia postaci, a także cechy charakteru i osobowość. Kontakty, kumple, przyjaciele też mają być ładnie opisany.
- Warunkiem przyjęcia jest najlepsza kp.
- Rekrutacja będzie trwać do skutku, aż będę miał satysfakcjonujących mnie graczy.

Nie mam dużego doświadczenie w prowadzeniu PBFów, lecz nadrabiam to kilkunastoletnim obyciem z grami fabularnymi „na żywo”, więc mam nadzieję, że sprostam waszym oczekiwaniom.

Jak ktoś chce o coś zapytać niech we mnie rzuci PW…
 
argoth jest offline