Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-11-2004, 19:04   #3
Qbista
 
Qbista's Avatar
 
Reputacja: 1 Qbista ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Solinarius
(...)(tylko ja - grałem wampirem i moje 'rasowe' kontakty )
To dopiero musiało być WoD'ne Cthulhu...

Więc, Drogi Solinariusie, można powiedziećź, że ten post jest specjalnie dla ciebie (potem dorzucę kolejne powory, cxzy też bogów z mitów...):



MI-GO, grzyby z Yuggoth, Mniejsza Rasa Niezależna. „Byty to różowe stworki o długości oko-to pięciu stóp z jakby zaskorupiałym ciałem, obdarzonym dwoma wielkimi, cienkimi skrzydłami i kilkoma parami podzielonych na segmenty odnóży, zaś w miejscu, gdzie normalnie znajdowałaby się głowa tkwiła zniekształcona elipsoida, pokryta mnóstwem bardzo krótkich antenek. ... Czasami kroczy na wszystkich nogach, a czasem tylko na tylnej ich parze". (H. P. Lovecraft „Szepczący w ciemności")
Grzyby z Yuggoth są rasą międzygwiezdną, posiadającą swą główną kolonie na Yuggoth (Pluton). Na Ziemi posiadają bazy w górach, z których wydobywają rzadkie rudy. Widoczny jest ich związek z grzybami,, a na pewno nie są zwierzętami. Komunikują się ze sobą, zmieniając kolory swych przypominających mózgi głów, choć mogą również posługiwać się ludzkimi jeżykami, wydając brzęczący, owadzi głos. Służą zarówno Nyarlathote-powi, jak i Shub-Niggurath, a prawdopodobnie także innym. Wynajmują ludzkich agentów, którzy ułatwiają różne ich Drzedsiewziecia, a czasem wiążą się z kultami. Lovecraft czy-li ich odpowiedzialnymi za krążące w Himalajach opowieści D człowieku śniegu.
Nie mogą żywić się ziemskim pożywieniem i muszą importować żywność z innych światów. Potrafią szybować w eterze przestrzeni międzygwiezdnej, lecz z trudem ma-lewrują w atmosferze. Zwykła fotografia nie pokaże obrazu :ych istot, lecz dobry chemik zapewne potrafiłby wynaleźć emulsję, która by zadziałała. Po śmierci, po kilku godzi-lach, znikają.
Potrafią przeprowadzać skomplikowane operacje chirurgiczne, np. umieszczenie ludzkiego mózgu w podtrzymującym tycie metalowym pojemniku. Mogą później podłączyć doń irządzenia umożliwiające mówienie, słuchanie i widzenie, Izięki czemu mózgi mogą komunikować się ze światem zewnętrznym. W ten sposób podróżują ci, którzy nie potrafią znieść próżni i kosmicznego zimna.
Grzyby z Yuggoth mogą atakować w walce wręcz dwoma szponami jednocześnie. Jeśli trafią, próbują uchwycić ofiarę (uwolnienie = udany test S przeciw S wg Tabeli Porównawczej) i podnieść ją w górę. Następnie zrzucają ją z odpowiednio dużej wysokości lub unoszą tak wysoko, że jej płuca eksplodują.

MI-GO, Grzyby z Yuggoth
współczynniki rzuty średnia
S 3k6 10-11
KOŃ 3k6 10-11
BC 3k6 10-11
INT 2k6+6 13
MOC 2k6+6 13
ZR 4k6 14
Szybkość 7/9 w locie WT 10-11
Średni modyfikator obrażeń: +0
Broń: Szczypce 30%, Ik6 + chwyt
Pancerz: żaden, ale ich pozaziemskie ciało powoduje, iż bronie przebijające zadają tylko minimalne obrażenia.
Czary: każdy ma szansę INT x 2 na klOO, że zna Ik3 zaklęć
 
__________________
MG, P+, G++, SG++, SS, SD++, K, p, Z, S---, H, D+, K, f-, h, w-, cp--, sf+, L+, NS+++, SC -, Kon+, D++, Gaz+, T+, SU?; ZC, WoD, SW, GS
Qbista jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem