Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-08-2008, 14:10   #4
Ratkin
 
Ratkin's Avatar
 
Reputacja: 1 Ratkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwu
Qumi
Nie widzę problemu w tym że nie znasz Sabatu, jestem otwarty na świeżą krew Oczywiście mogą być postacie młodych wampirów, było by to nawet wskazane. Ponieważ piszesz, że nie znasz zbyt dobrze systemu, proponuję, żebyś przemyślał jeszcze koncept Salubri, gdyż jest to bardzo ciężki klan/linia krwi do grania. Ich odszczepieńcy w Sabacie prezentują sie oczywiście nieco łatwiej jeśli byś tworzył bardzo prostą postać bez zaangażowania w ich świętą wojną z Tremere i osadzania jej jakoś mocniej w skomplikowanej historii tego klanu. Na stronie którą podałeś masz nawet wyciąg z ich opisu - poszukaj pod Odszczepieńcy Salubri

Axis
Raz, że ciesze się z merytorycznego pytania. Dwa, że faktycznie fragment przez Ciebie cytowany dotyczyć miał młodych Sabatników, dopiero wkraczających w swoje nie-życie, czyli w okresie gdy dopiero kształtuje się ich nowa (a)moralność. Miał stanowić rodzaj zajawki dla graczy którzy tej sekty kompletnie nie znają. Zarysować w bardzo prosty sposób zasadniczą dla ludzi nie znających Sabatu różnicę między tą sektą a Camrillą.
Z wytknięcie mi że w tym fragmencie opisałem tą część Sabatu jako całość się zgadzam. Nie martw się jednak że nie rozumiem i nie dostrzegam że inni członkowie Czarnej Ręki mają odmienne i bardziej skomplikowane filozofie nie-życiowe. Swoją drogą mam wrażenie że Ścieżka Nocy jest stosowniejsza tutaj od Ścieżki Katarów, bo nie zauważam tu religijnego zacięcia, a zamiast tego widzę sporo nihilizmu...

Podsumowując - nie, jeśli ktoś zna Sabat to wręcz zachęcam do tworzenia postaci zaawansowanych w jakiejś ciekawej ścieżce. Fabuła sesji zawiera w sobie zresztą wiele odniesień do wierzeń i mitologii Świata Mroku więc myślę że na przykład ktoś na ścieżce Kaina będzie się czuł jak ryba w WoDzie.
 
__________________
-Only a fool thinks he can escape his past.
-I agree, so I atone for mine.


Sate Pestage and Soontir Fel
Ratkin jest offline