Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-08-2008, 23:58   #1
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
[Autorski] Marked: Vocation/Naznaczony: Powołanie

Długo się zastanawiałem i wahałem przed stworzeniem następnej rekrutacji po dość niemiłych doświadczeniach przed odejściem z LI.

Jednak oto jest nowa rekrutacja, po mojej długiej przerwie z jakimkolwiek RPG.
Może jeszcze Was czymś zaskoczę, może nie.

Zatem, do konkretów:
Potrzebne są tylko 2 i wyłącznie 2 osoby.

Żadna znajomość systemu, ani świata, nie jest wymagana, chociaż rzeczywistością domyślnie jest WoD.
Mimo to, są dość wysokie wymagania.


Zatem teraz prawdziwe konkrety:
2 osoby jako gracze + także jako współnarratorzy/mistrzowie gry.
Otoczeniem/światem fabuły jest... świat snu (+ rzadko świat szarej rzeczywistości).
Potrzebne są naprawdę 2 różne osoby, różnej płci, całkiem przeciwnego sobie charakteru - dokładnie: potrzebuję osoby pogodnej, otwartej, również nadgorliwej do roli nadprzyrodzonej istoty.
Oraz osoby zamkniętej, uciekającej od społeczności, ceniącej sobie bardzo prywatność, może być też osoba melancholijna. Rolą dla niej będzie zwykła osoba.
Chodzi raczej o postacie, jednak jak się jest jedną z tych osób w rzeczywistości, w pełni lub po części, to raczej będzie lepiej odegrać przyjętą rolę.
Ci gracze będą również współnarratorami. Co to oznacza? To, że sami będą opisywać i tworzyć rzeczywistość, w której przebywają.

Typ fabuły to pościg. Zatem wielka wyobraźnia jest konieczna, by "mieć dobry wynik w rzucie kością". Żart, po prostu liczyć się będzie sama narracja i kto lepiej opowie, tym bardziej utrwali własną rzeczywistość oraz będzie mniej luk, które będzie mogła/mógł wykorzystać jej/jego przeciwniczka/przeciwnik.


Można wszystko zrobić, jednak są podstawowe zasady:
+ zaczynam pierwszy post
+ osoby uczestniczące tworzą świat dalej same, aż do przerwania albo interwencji przeze mnie
+ mogę podrzucić coś do opisu szarej rzeczywistości, którą będzie opisywała/tworzyła osoba "normalna"
+ osoby grające są wolne w odgrywaniu i opisywaniu reakcji postronnych postaci, jednak mogę wtrącić własne 2 grosze.

KP powinno zawierać:
+ marzenia, lęki i aspiracje postaci
+ uprzedzenia, poglądy oraz podobne rzeczy, jakie zdobyła podczas życia

Zatem, dla podsumowania:
Potrzebne są 2 osoby o przeciwnym sobie charakterze z bardzo rozwiniętą wyobraźnią. To wszystko.


PS Spróbuję wziąć lekcję z poprzednich sesji i raczej będę starał dostosować do postów osób grających, zamiast przerywać czy unieważniać ich akcje/"dzieła wyobraźni". Co oznacza, że jak zdążę napisać posta przerywającego, to zdążę, a jak nie, no to cóż... będę musiał albo wymyślić nowe rozwiązanie, albo poczekać na kolejną odpowiednią sytuację.
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline