Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2008, 21:00   #6
MigdaelETher
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 1 MigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwu
Drogi Komturze zwiodłeś mnie, dziwnym trafem nie odniosłeś się do moich argumentów związanych z Wampirem, oraz rysu historycznego powstania Rady... dlaczego ?

Paradygmat nie jest rzeczą, która można zmienić ot w ciągu minuty... w historii Świata Mroku były tylko dwie poważne zmiany paradygmatu. Magyią nie wywołasz jego zmiany, to by dopiero był PARADOKS. Zauważ, że świat ewoluuje i nasz i ten ze Świata Mroku. Porównaj Mroczne Wieki ( system do wyboru ) z XX w. Zmiany są nieuniknione, bez nich nie było by życia, filozoficznie mówiąc. Wiesz jaki tytaniczny wysiłek wykonał Porządek Rozumu, żeby zmienić paradygmat i ile to trwało ? Polecam głębszą lekturę sytemu, nie samą XX w podstawkę ale przede wszystkim Sorcerer Crusade. tzw. Maga renesansowego czyli obejmujący okres największych przemian i formowania się Rady. Ponad to kwestia paradygmatu jest pięknie widoczna w wampirze, zestawienie Kainitów z Qei-jinami.

I tu powinnam powtórzyć argument dotyczący Camarilli oraz powiązaniach Maga z Wampirem do których niestety się nie ustosunkowałeś

Delirium hmm... a czy to stanowiło by barierę dla maga? Miałby w nosie co dzieje się ze śpiącymi, no przynajmniej część by miała. Tu kłania się to o czym pisałam na koniec inteligencja i finezja, mała ingerencja - pożądany efekt.

Co do zwalczających się odłamów religijnych, to bądźmy dorośli i powiedzmy sobie szczerze, że w takich wojnach chodziło o politykę, władze a nie o wyznanie ( sięgnijmy do historii Anglii ). Podobnie jak Ewa jestem zdania, że światli przywódcy religijni potrafią znaleźć porozumienie ponad podziałami, podałam Ci nawet wspólny mianownik w postaci Świętej Księgi od której większość wyznań wzięła początek. Po raz kolejny podkreślam, tradycje nie są monolitami ( podobnie jak klany ! )

Po raz kolejny powinnam powtórzyć argument dotyczący Camarilli

Pozwolę się nie zgodzić co do Boskiej klątwy, bo cóż by to była za klątwa dająca tak niesamowite moce, Kain zyskał swe nadludzkie zdolności dzięki Lilith. W tej materii nie mogę nic więcej dodać, bo obce są Ci pojęcia magyi statycznej i dynamicznej. Najprościej mówiąc Wampir nie nagina są mocą rzeczywistości, nie korzysta z kwintesencji, jej budulca.

Czuję się głęboko urażona, po co nam nordyccy bogowie skoro mamy swoją piękną mitologię słowiańską?! Poza tym czy wiedza śmiertelnika na temat pradawnych bogów jest tożsama z wiedza maga Verbana? Nie bo to jest Świat Mroku a nie nasz. Czy wampiry istnieją, u nas nie a w Świcie Mroku tak, ten mit nabiera realnego, zimnego ciała W Świecie Mroku mity i dawne wierzenia nabierają realnej formy. Ziołolecznictwo nie jest wcale domena mnichów czy farmaceutów, czyżby nie słyszał Pan o tak zwanych mądrych babach? Ziołolecznictwo zawsze nam towarzyszyło, a obecnie przezywa prawdziwy renesans, fitoterapia znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Muszę Cię poprosić, żebyś następnym razem poczytał trochę na temat, na który zamierzasz polemizować. Będę złośliwa i powiem, że ja jako lekarz często polecam pacjentom różne sprawdzone przez nasze babki mieszanki ziołowe.

Polecam lepsze zapoznanie się z systemem, bo wybacz ale dla mnie sprawiasz wrażenie jak byś nie rozumiał jego podstaw... mam nadzieję, że jest ono mylne. A z osobą, która nie rozumie polemika jest bezcelowa.

Pozdrawiam Migdael

Ps. Świat Mroku to nie nasz świat, jedynie bazuje na nim, jeśli było by inaczej pewnie by już dawno nas coś zjadło... więc możemy dalej polemizować nad zawartością cukru w cukrze, czy naszego świata w Świecie Mroku ale czy to pod takim obraźliwym dla fanów Maga szyldem ? Bo to nie nieścisłości ale rozbieżność Świata Mroku z realiami naszego świata
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(

Ostatnio edytowane przez MigdaelETher : 01-09-2008 o 21:46.
MigdaelETher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem