Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2008, 12:00   #2
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Idrith Zobacz post

ŚWIAT: Sesja toczyć się będzie w świecie Mrocznej Wieży wykreowanym przez Stephena Kinga. (jak się można zapewne domyślić po wstępie)
Realia czasowe to pokolenie przed "czasem młodości Rolanda" ( czyli ok. 50 lat przed wydarzeniami opisywanymi w IV części, rozgrywającymi się w Hambry).
Sesja będzie się toczyć w różnych miejscach Świata Pośredniego( na razie nie bierzemy pod uwagę żadnych podróży w czasie itd.), w feudalnym świecie którego rozwój technologiczny można porównać do rozwoju z początków XX wieku, chociaż powstają już nieco bardziej zaawansowane rozwiązania ( np. głośno jest o projekcie budowy kolei ponadprędkościowej Blaine Railway). Powstają samochody, jednak jakoś się one nie przyjęły w "życiu codziennym", najczęściej można spotkać cysterny i ciężarówki wykorzystywane do przewozu ropy itd. W powszechnym użytku pozostają konie
Reszta rozwiązań technicznych jak w książce.
Co do poziomu technologicznego to.. Blaine liczył sobie parę tysięcy lat więc nie można mówić jakoby 50 lat przed Rolandem mówiono dopiero o jego powstaniu. Bo najprawdopodobniej wtedy już nie działał. Zarówno Blaine`a, samochody jak i większość maszyn w uniwersum Kinga stworzyli "wielcy starzy" (Great Old Ones), nie pamiętam czy to dobre tłumaczenie z polskiego wydania bo ostatnio czytałem przekład w języku angielskim, mrocznej wieży. W każdym razie na świecie już ich nie ma zaś tajemnice jak np. budowa samochodów nie jest znana ludziom o których mówisz. Poza tym samochody nie przyjęły się przez brak paliwa, którego po prostu ludzie z tych terenów nie byli wstanie wytworzyć. Każda nawet najzwyklejsza działająca lodówka jest także luksusem. Poza tym jeśli piszesz, że świat oparty jest na tym z książki i tak zaiste jest to usuń z nazwy sesji [autorski] i zamień go co najwyżej na [inny] bo jak sam przyznałeś to nie Ty stworzyłeś ten świat. edit. no i tak zapomniałem good man czyli "dobry człowiek" to John Farson z książki i jego "rewolucja" - piszesz o ulotkach, rozpoczęła się za życia Rolanda a nie tyle czasu przed nim.


Cytat:
Napisał Idrith Zobacz post

-Opis umiejętności: 1 umiejętność którą opanowała w stopniu mistrzowskim (np.- strzelanie, jazdę konną itd.) 2 umiejętności które posiada w stopniu doskonałym, 5 w stopniu dobrym, wyuczonym oraz 4 inne które "liznęła" ( np. nauka haftowania czy coś w tym stylu) oraz 1 dziwną, zabawną lub absurdalną umiejętność (każdy taką ma, coś w stylu dotknięcia językiem nosa itd. )
Nie będzie listy umiejętności, niech każdy z graczy wyobrazi sobie swoją postać i nada jej sensowne, życiowe umiejętności.
Chyba przesadziłeś z tymi umiejętnościami, umiejętność dziwna? Hmm no wiesz powinieneś dać to jako furtkę dla tych którzy chcą zamiast robić "dziwaków" ze wszystkich graczy. Poza tym doprawdy nie wiem jak młody chłopak ma mieć umiejętności równe Rolandowi albo nawet i większe a przecież on był wyjątkiem jeśli chodzi nawet o Rewolwerowców. Jak wiemy wywalczył on prawo do bycia rewolwerowcem w wieku 14 lat drugi w historii po nim był jego ojciec Steven, któremu udało się to w wieku 16 co i tak było sukcesem. To tyle jeśli chodzi o minimalny wiek rewolwerowców, jeśli postaci mają być naprawdę młode to mogą być one kadetami wysłanymi podobnie jak ka-tet Rolanda w jakąś misję. Chyba, że postacie będą miały minimum ok. 18 lat.

No dobra po czepiałem się i to ostro, ale nie przejmuj się bo często się czepiam. Z rzeczy przyjemniejszych to, podoba mi się to jak piszesz i podoba mi się sam pomysł więc dostajesz ode mnie reputację i pomyślę nad zgłoszeniem oraz służę radą jako maniak cyklu Dysponuję też mapami tych terenów o których mówisz, które mogę Ci podrzucić.
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day

Ostatnio edytowane przez traveller : 07-09-2008 o 12:12.
traveller jest offline