Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2008, 10:01   #1
Van der Vill
 
Van der Vill's Avatar
 
Reputacja: 1 Van der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumnyVan der Vill ma z czego być dumny
[WFRP 2nd edition] S-same łobuzy!

Rzecz zaczęła się w Middenheim, roku 2522, w momencie gdy kupiec i członek rady gildii kupieckiej miasta Middenheim, Ralf Beyer, zrzekł się swego miejsca i ogłosił, że opuszcza miasto i przenosi się do Altdorfu. Wiadomość ta zszokowała radnych i wywołała niemałe zamieszanie. Jednak, co gorsza, Beyerem zainteresowały się pewne środowiska, które dotąd uważały go za nieszkodliwego. Pieczołowicie szykowany plan ucieczki z miasta, może nie doczekać się realizacji, gdyż Ralfa zaczyna szukać Inkwizycja i najęty płatny zabójca, nasłany przez kolegów z uczonych kręgów...

Witam serdecznie wszystkich warhammerowych łomotników, podobnych mnie ;]
Zamierzam rozpocząć kolejną sesję WFRP na lastinn. Czym miałaby się wyróżniać? Ano niczym szczególnym, prócz tego, co ja sam szczególnie poważam - czyli prędkimi reakcjami MG i - miejmy nadzieję - żywą współpracą między graczami.

Ten tekst u góry do niczego nie zobowiązuję. Pochodzi on ze wstępu do przygody "Ralf Beyer", którą mam zamiar odegrać - jednak jestem w stanie z niej zrezygnować, gdyby choćby jeden z ciekawych graczy znał ją już i brakowałoby mu w tym zabawy. Nie bójcie się, zasób scenariuszy mam nieograniczony i sprawdzony.

Jeżeli to komukolwiek wystarczy (módlmy się!), idźmy dalej. Jeśli nie, proszę o pytania.

Gwoli ewentualnych graczy:

- niestety, ograniczam ich oficjalnie do najsłynniejszych czterech ras - BG będzie elfem, człowiekiem, krasnoludem lub niziołkiem. Jeżeli bardzo komuś zależy, dopuszczam krzyżówki między nimi... tylko bez przesady;

- BG muszą być awanturnikami; to jest - opiszcie, proszę, ścieżkę i powód, dla jakiego bohater chce podróżować z bandą wariatów, jakimi mogą okazać się inni BG; oczywiście, zaakceptuję wyjątki, ale przydałyby się chociaż skłonności do podróży;

- nie bójcie się dziwacznych profesji, nie mam nic przeciwko czarodziejom czy kapłanom; nawet zgarbiony skryba nie musi być pogardzaną postacią; sam o to zadbam;

- drużyna BG będzie się znać jeszcze przed rozpoczęciem sesji; zrobimy to w ten sposób, że w wiadomości początkowej przedstawię wygląd i skrócony opis zachowania każdego z nich, bazując na tym, co prześlą mi gracze;

- możemy bawić się mechanicznie lub nie; zależy to od was; w domyśle mechanika ma udział w zabawie; posługiwać będziemy się znaną chyba wszystkim, internetową kostnicą - Internetowa kostnica

- przesyłacie mi historię postaci; foremkę KP dostaniecie na maila, jeśli już zaakceptuję życie tego BG; historia nie musi być długa, aczkolwiek nie przeszkadza mi to, ładny wyznacznik to jedna, dwie strony + zachowanie i wygląd

- z racji, ze PD'ków w trakcie wszystkiego raczej dostawać nie będziecie (chyba, że sesja będzie cholernie dynamiczna), startujecie z drugiej klasy, ze wszystkimi wykupionymi umiejętnościami (bez zdolności); na zdolności i rozwinięcia dostajecie dodatkowo 500 PD + prezenty ode mnie, jeśli ktoś poprosi; nie, postaci nie będą zbyt przepakowane; zaufajcie mi ]:->

To chyba wszystko w tej sprawie. Kwestie fabularne przedyskutujemy później, chyba, że komuś bardzo na nich zależy już teraz. Rekrutacja trwać będzie do 19 września + nieskończoność, jeżeli graczy będzie brakować. Zgłaszać się!
 
Van der Vill jest offline