Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-12-2005, 22:07   #3
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Postać byłaby uwięzionym w naszym świecie Fae, ale jeszcze przed przebudzeniem. Chodziło mi o kogoś, kto żyje jak zwykły człowiek, ale czuje, że nie należy do końca do zwykłego świata. Taki ktoś, kto czasem widzi tego, czego nie ma, ma dziwną intuicję, etc. Dopiero w grze planowałam "uświadomić" taką postać. Więc z historii może wynikać do którego z Kithów postać mogłaby należeć (oczywiście opisy Kithów dostępne w artykule Malowane Snami są nieco skąpe i nie będziemy się ich trzymać aż tak sztywno). Początkowo o Odmieńcach postacie nie powinny wiedzieć nic. Nic, albo prawie nic.
Dopuszczam też możliwość prowadzenia postaci już "uświadomionej", która wie kim jest. Jednak taka postać musiałaby być tyle co uświadomionym Fae. Dlaczego? Bo przygoda jest tak skonstruowana, że dopiero odkrywa przed graczami świat o jakim im się nawet nie śniło. Po drugie tak naprawdę świat, który mam zamiar wprowadzić do gry jest na razie tylko w mojej głowie. Wprowadzenie do takiej sesji postaci obytej w tym świecie wymagałoby ode mnie wytłumaczenia jej wszystkiego, co powinna wiedzieć, jako mieszkaniec takiego świata. W przypadku systemów fantasy czy nawet np. Wampira i Wilkołaka jest to o tyle ułatwione, że każdy ma w miarę pojęcie jak te światy wyglądają. Mój świat Odmieńca jest całkiem inny... A takie wprowadzenie mogłoby sporo potrwać.
I po trzecie wreszcie - zarówno dla mnie jak i dla graczy jest to system nowy, a wychodzę z założenia, ze nowi gracze powinni grać postaciami niedoświadczonymi i razem z postacią poznawać świat. Tak jest lepiej i przyjemniej.

Czy chciałabyś wiedzieć coś jeszcze odnośnie historii?
Po prostu opis osoby żyjącej w XXI wieku w Neuropolis (zapomniałam powiedzieć, że gramy w USA, w mieście stworzonym na potrzeby Świata Mroku, którego opis - co prawda dla Wampirów, ale jednak - znajdziecie
tutaj). Opis tego jaka jest, co potrafi, czym się zajmuje, czym się w życiu kieruje, jakie ma wady i zalety, coś odnośnie rodziny, i oczywiście cele i marzenia do spełnienia
 
Milly jest offline