Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2008, 13:52   #3
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Reputacja: 1 Adr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Hmmm powiem szczerze, że nie wiem czy jednak tak głębokie archaizowanie jest na sesjach wskazane.
Ja nie mówię o głębokim archaizowaniu.

Cytat:
Napisał Adr Zobacz post
Cel: wprowadzanie do postów elementów stylizacji i archaizacji. Jednak zastosowanie owych elementów z umiarem, aby tekst był całkowicie zrozumiały.

Kryterium zrozumiałości jest dla mnie bardzo ważne. Chodzi przede wszystkim o to aby wasza stylizacja była zrozumiała dla reszty czytających. Nie sztuką jest nawrzucać do posta staropolskich określeń i łacińskich wtrąceń. Jeśli jednak będą one niezrozumiałe dla współgraczy i czytelników, wtedy nie spełnią swej roli i będą tylko zawadzać. Zamierzam zważać na to kryterium uwagę w dalszej części tematu.
W tym wstępie nakreśliłem troszkę o co mi chodzi.


Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Tymczasem komu się chce robić aż takie opracowanie do sesji, a potem latać oczami w górę i w dół, żeby to przeczytać? Owszem, to jest genialny zabieg, kiedy brakuje synonimu do danego słowa, ale generalnie myślę, że należy tutaj uważać, by nie przedobrzyć.
Mam nadzieję że niektórzy będą chcieli użyć od czasu do czasu takich zabiegów. To podnosi jakość postów wg. mnie.

Nikogo nie zmuszam do pisania tak w sesjach i używania archaizacji. Po prostu pokazuje możliwości. A czy userzy grający w DP z tego skorzystają to ich sprawa. Bardo chciałbym widzieć pewne elementy stylizacji w postach. Niektórzy próbują i różnie to wychodzi. Dlatego jest ten temat, aby pokazać jak to robić, na co zwracać uwagę, czego unikać, skąd brać pomysły itp.

Dziękuje za komentarz. Każda uwaga jest cenna, szczególnie Twoja

Pozdrawiam Adr
 
Adr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem