Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2008, 15:30   #4
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Moim skromnym zdaniem temat taki jest bardzo przydatny, szczególnie dla osób grających w DP - ale nie tylko, wszak w różnych sesjach w klimatach fantasy też można zastosować taki zabieg, jak archaizację. Dodaje to barwności i klimatyczności. Również nie jestem za zbytnim przesadzaniem w używaniu staropolskiego języka, czy też łaciny, nawet w sesjach PBF. Ale ta kwestia jest już chyba wyjaśniona.

Osobiście nurtuje mnie jedna rzecz, związana z moją postacią do sesji Anima Damnata. A konkretnie chodzi mi o język szarego ludu, plebsu i niewykształconych osób. Myślę, że podobnie jak dzisiaj, język osób wykształconych i niewykształconych, czy też z wyższych sfer i z biedoty, bardzo się różnił. Czytając chociażby Trylogię, widać tę różnicę. Nie jestem pewna czy będę w stanie odegrać właściwie proste dziewczę pochodzące z Dzikich Pól, posługujące się właśnie takim językiem, zapewne przetykanym wyrazami pochodzenia zdaje się rosyjskiego (tatarskiego czy innego tam żyjącego ludu). Moją inspiracją do różnych dialogów miała być właśnie Trylogia, ale chętnie poczytam co Ty masz na ten temat do powiedzenia - porad i przykładów (jak najwięcej przykładów ).
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem