Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2008, 21:19   #3
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Przytoczę tutaj jeden tekst podany mi.

Inkwizycja - prawda i mity

Uważam, że w żaden sposób nie przekreśla win Inkwizycji, zaś niektóre sprawy tak jak poszukiwanie usprawiedliwienie na siłę to kompletne wybielanie prawdy. Jaki sens miałoby łapanie tylko po to, żeby szukać na siłę pretekstów do wypuszczenia. Tutaj brak logiki.

Poza tym powiedzcie, czy jesteście wierzący? To wbrew pozorom ma znaczenie, chociażby ze względu na obiektywizm poglądu. Im głębsza wiara, tym bardziej subiektywny pogląd.

Terrapodian, ja nigdy nie twierdziłem, że nie było dobrych Inkwizytorów, przeciwnie, sam to mówię z głębokim przekonaniem równym temu, że byli też źli.

Masowych paleń nie było. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek wygłosił taką opinię, jednakże nie można powiedzieć, że nie było.

Próba zimnej i ciepłej wody czy próba rozgrzanego żelaza była Inkwizycyjną metodą.

Tak, wtedy posiadała ogromne przywileje respekt, ale i kontrolę, władzę, środki oraz wpływy.
Rzeczywiście zajmowali się przestrzeganiem "prawa", lecz kościelnego, co z samego założenia jest błędem i swego rodzaju aktem nietolerancji, kiedy Chrystus głosił coś odmiennego.
Niektórzy papieże byli Inkwizytorami.

Mają pewne zasługi, ale również nie małe winy, więc skłaniam się ku informacji bardziej "czarnych" niż sztucznie wybielonych przykładowo przez kościół.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline