Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-10-2008, 14:20   #8
Marcys
 
Reputacja: 1 Marcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znany
O nWodzie i jego odniesieniu do oWoDa była już dyskusja w temacie http://lastinn.info/swiat-mroku/4096...owy-wod-2.html (Stary WoD VS. Nowy WoD). Pozwolę sobie jednak cześć moich wypowiedzi powtórzyć, dodając trochę

1. Tajemnica. Że niby stary WoD miał jej więcej? Wybaczcie, nie zgodzę się. Tajemnica to może była do momentu, w którym nie wyszedł do tej tajemnicy nowy podręcznik, z nowymi zaletami, mocami i stronnictwami. I szczegółowymi opisami tajemnic, o których nikt nic nie wie. I mityczna księga Nod, którą każdy z graczy w oWoDa potrafi jak nie zacytować to przynajmniej streścić. Argument o jakiejkolwiek tajemnicy jeśli chodzi o oWoDa wydaje mi się cokolwiek nie ma miejscu :P

W przypadku nWoDa? Wystarczy spojrzeć do podręcznika podstawowego do wampira: nie wiadomo skąd się wzięły wampiry, czy był jakiś pierwszy wampir, kto założył covenanty ( choć są, o ile mnie pamięć nie myli, jakieś przypuszczenia ). To tylko kilka przykładów. Mnie osobiście najbardziej podobał się podręcznik do VII, w którym byłem pewien, że White Wolf powieli swój błąd z poprzedniej wersji WoDa... a tu zaskoczenie. Ten podręcznik to po prostu zaproponowane trzy propozycje rozwinięcia tematu VII, bez wskazania na prawidłowy. Ba, nawet ze stwierdzeniem, że żaden być może nie jest prawdziwy. Mimo wszystko sądzę więc, że nWoD jeśli chodzi o tajemnice ma zdecydowanie wiele więcej do powiedzenia.

2. Linie krwi. Są przepakowane i im więcej by ich wychodziło tym bardziej by były przepakowane. Jak wspomniałem w tym drugim temacie - rozwiązałem ten problem poprzez odcięcie go. Nie było linii krwi, nie ma, nie będzie i nie potrzeba. Jeżeli jakaś grupa wampirów ( np. nasza drużynka) chce się nazywać inaczej - proszę bardzo, w końcu nikt im nie zabroni, ale żadnych z tego tytułu dodatkowych mocy.

3. Mieszanki. Nie wiem jak inne systemy nWoDa, ponieważ osobiście zapoznałem się tylko z podstawką i requiem, ale nareszcie koniec wampiro-wilkołako-mumio-mago-fomoro-kuei-jinów. To rozwiązanie dotyczy również wiązania krwią i ghulowania.

4. Ścieżka. Nareszcie! Tylko jedna ścieżka, koniec siedzenia w podręcznikach żeby znaleźć taką, która najmniej przeszkadzałaby w celach postaci ( najczęściej zabijaniu). Utrata człowieczeństwa w końcu znaczy cokolwiek poza ilością kostek w dzień i odrobinę dłuższym snem. Świetne narzędzie do walki z szerzącym się w Świecie Mroku munchkinizmem.

5. Tradycje. Ha. Koniec z diabolizowaniem na potęgę i tworzeniem armii potomków. Komentarz myślę zbędny.

Stan obecny zapewne zostanie zburzony duża ilością dodatków... Ale na razie: dwa kciuki w górę i podskakiwanie
 
__________________
Death to all who oppose...Aww, look, a bunny ! xD
Marcys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem