Wątek: Reformy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2005, 20:19   #2
Bladowicz
 
Reputacja: 1 Bladowicz ma wyłączoną reputację
Projekt pierwszej reformy.

Z dniem dzisiejszym zaczynają się reformy. Będzie to trudna droga. Będzie to droga pełna wyrzeczeń. W zamian za to jednak będzie ona dawała satysfakcje a na jej końcu będziecie wiedzieć, że w tej oto właśnie chwili wy i wasze dzieci jesteś w końcu bezpieczni w tych niebezpiecznych czasach. Wasze dzieci nie będą umierać z głodu czy postrzelone przez jakiegoś szaleńca z bronią. Stworzymy razem wspólny i bezpieczny dom. Ale to wymaga pracy. Na tym świecie nic nie bierze się z niczego.
Zaczniemy od największych reform.
1. Każde z was wie, nie produkujemy wiele. Tylko tyle żeby przeżyć. To nie wystarczy. W poprzedniej epoce ludzie mówili, „kto nie idzie naprzód ten się cofa” a ja powiem dobitniej. Nie rozwijając się narażamy siebie, swoich bliskich i cały nasz majątek na ryzyko. Dlatego musimy rosnąć w siłę. Aby to osiągnąć musimy więcej produkować. Od dziś kobiety także będą pracować. Świat, w którym do jedynych obowiązków kobiety należało pilnowanie domowego ogniska to świat, który przeminą. A nawet w nim w biedniejszych państwach kobiety pracowały w polu. Nie oczekuje oczywiście, że już zaraz wszystkie kobiety chwycą kosy. Nie oczekuje też, iż kobiety będą pracować ramie w ramie z mężczyznami przy wyrębie lasu. Natomiast mogą odciążyć mężczyzn zakładając na najbliższych miastu polach warzywniki i ogrody.
2. W ten sposób przechodzimy do drugiej reformy. Czemu kobiety muszą odciążyć mężczyzn? Ponieważ nawet przy maksymalnym nakładzie pracy produkcja z naszych pól jest niewielka. Dlatego skorzystamy z pomysłu Babilońskich królów. Wraz z naszym zarządcą obmyśliłem sieć irygacji, która zwiększy żyzność naszych ziem. Będziemy budować ją stopniowo. Pierwszym etapem będzie zbudowanie kanałów, które podłączymy do rzeki. Następnie zbudujemy rozmieszczone w strategicznych miejscach zapory wodne, pozwolające nam kontrolować poziom wody w określonych kanałach.
3. W temacie straży miejskiej. Zostaliście panowie wybrani nie dlatego iż jesteście wyjątkowo rzutkimi do bitki zakapiorami, bo żaden z was taki nie jest. Zostaliście wybrani, ponieważ każdy z was jest trzeźwo myślącym człowiekiem, który posiada rodzinę. Dlatego nie będziecie starać się być bohaterscy, (co nie jest waszym zadaniem) tylko bronić miasta. Będziecie zwolnieni z prac polowych ale o tym już zapewne wiecie. Nie oznacza to jednak braku zajęć. Oczekuje od was rekompensaty za to. Chcemy czuć się bezpiecznie. Chcemy widzieć, że jesteście w doskonałej kondycji fizycznej. Dlatego wybrałem najstarszego a przy tym i najbardziej cieszącego się szacunkiem z was. Mianowałem go szefem straży. Będzie on utrzymywał pośród was dyscyplinę i planował dla was ćwiczenia. Przy okazji pod jego rozkazami poznacie doskonale teren na straży którego stoicie i jego okolice. Pamiętajcie że między innymi bronicie własne rodziny.
4. Uznałem też potrzebę dokładnego rozplanowania wszystkiego. Dlatego nasz zarządca będzie od dziś planował i nadzorował prace polowe i irygacje. Mam nadzieje, że dzięki temu uda się zaoszczędzić czasu przy budowie i uzyskać lepsze wyniki w zbiorach.
5. Potrzebujemy mądrych ludzi. Dlatego rozpoczynamy program edukacyjny. Drugi z naszych specjalistów rozpocznie nielicujące z jego wiedzą zajęcie i testy. Testy te będą przeprowadzone na naszych dzieciach i mają na celu wyłonienie z pośród nich najszybciej i najchętniej uczących się. Kilkoro najlepszych będziemy starali się wyszkolić z czasem na specjalistów.
6. Pyzatym musimy rozpocząć handel. W ramach tego kilka kobiet zajmie jeden ze sklepów i zaczną produkować piwo. (Na ten temat jeszcze napisze. Musimy to przedyskutować.)
Zmiany profesji:
Prace polowe: -20M +30K
Irygacja: +20M
Zajmowanie się osadą: +21 (Jedna na dwa domy. Moim zdaniem w 100% wystarczy. To są wiejskie domki i wiejskie życie a nie nowoczesny domek. Moim zdaniem ci ludzie powinni się przyzwyczajać. Z moich doświadczeń to moja stara cioteczka zajmuje się domem, gotuje dla 7 osobowej rodziny i pracowników sezonowych. Ci ludzie nie będą gorsi.)
Zajmowanie się dziećmi: +5K
Produkcja piwa: +10K (Myślę że nie będzie to dla nich trudne. Oczywiście spodziewam się że przez pierwsze kilka prób będzie się to nadawało tylko dla nas do picia ale mężczyznom i tak poprawi nastrój. Jakby co od razu tłumacze że nie oczekuje piwa chmielowego, ale chmiel jest tylko dodatkiem i nie wiem czemu teraz utożsamia się go z piwem. Można użyć czegokolwiek aromatycznego. Sam piłem „Belly Wine” piwo zbożowe (Całkiem dobre.) i piwo wiśniowe.


Jeżeli zauważysz że gdzieś się pomyliłem lub źle ziterpretowałem sytuację to oczekuje komentarza. Jestem więcej jak chętny do dyskusji. (Muszę poznać Twoją wizję aby poznać świat).
 
__________________
I'm a person just like you
But I've got better things to do
Bladowicz jest offline