Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-10-2008, 15:18   #7
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Zacznę od końca.

Jakie mają być wnioski ze zbioru anegdot ?
Już sam tytuł sugeruje lżejsze podejście do tematu. Oczywiście mogłem zrobić z tego solidne opracowanie utrzymane w poważne tonie tylko po co ?
Żeby przeczytały go dwie osoby ? Abstrahując od tego, że pisanie już takich artykułów śmiertelnie mnie nuży.

Tekst nie jest oparty na jednym źródle. Wymieniłem najważniejsze.
Sprawa dość istotna. Beauplanowi Wójcik poświęca JEDEN rozdział z SIEDEMNASTU. Cytuję go obficie, owszem, ale powiedz mi jak sądzisz ile osób sięgnęło po "Opis Ukrainy..." ? A przeczytać go warto. I zachęcenie do tego było moim zamiarem. Dlatego tez umieściłem link na końcu.
Cytaty są ujęte w cudzysłów, reszta to moje wnioski, wybrałem te, które wiążą się z Beauplanem. Uważasz że odtwórcze. Oczywiście możesz, ale ja wole to uznać za umiejętność posługiwania się źródłem.

Proszę bardzo wszystkie źródła :
"Opis Ukrainy..." Beauplan
"Dzikie Pola w ogniu" Wójcik
"Stanisław Żółkiewski" Basaja
Historycy org.
FREHA
Welna - Czehryński Pułk Kozaków Regestrowych
Histmag
I jeszcze kilka innych. Mam wymienić wszystkie, łącznie z tymi gdzie sprawdzałem szczegóły ? Wybrałem najważniejsze.

Jedno mnie dziwi, po prawdzie że nikt tego nie wytknął mi, a mówiąc szczerze spodziewałem się tego. Niestety cechuje mnie pewna niechlujność w podejściu do pisania tekstu i myślałem że na tym skupi się krytyka. Cóż, niezbadane są wyroki boskie

PS Pieśń według mnie pasuje jak pięść do nosa. Miała pierwotnie być wstępem do artu o Tatarach, ale dopóki nie znajdę Podhorodeckiego nie zabieram się za temat.
Ale jest tak urokliwa, że nie mogłem się oprzeć i jej nie umieścić już teraz.

PS 2 Królestwo za podpowiedz co to jest to cholerne salamako Czy to sałamacha - rodzaj przyrządzonej specjalnie kaszy jaglanej ? Mi wydaje się że tak, ale nie zaryzykowałem tego, nie mogąc znaleźć nigdzie potwierdzenia.
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 28-10-2008 o 20:19.
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem