Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2008, 06:48   #5
Niles Elmwood
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Nareszcie udało mi się przeczytać felieton do końca. Jestem pod wielkim wrażeniem. Pierwszą moją myślą, gdy zacząłem czytać był wniosek, że albo autor studiuje, albo skończył studia wybitnie humanistyczne, a to jest owoc jego ciężkiej pracy akademickiej, którą się dzieli na forum. Myliłem się jednak we wszystkim, oprócz faktu, że to kawał dobrej, rzetelnej roboty. Moją słabościa jest Irlandia, lecz bardziej ta współczesna, także wdzięczny jestem za takie fajnie opracowane kompendium źródeł. Styl rzeczywiście bardzo przystepny. Najlepiej czytało mi się wstęp z mitologią. Później troszeczkę trącało nadmiarem faktów i przyznam, że musiałem rozkładac czytanie na kilka podejść. Niemniej nie obniża to oceny i ogólnego wrażenia, bo bez tych informacji czasami może mało wciągających, przekaz byłby znacznie zubożony. Myślę, że materiał bardzo przydatny dla każdego miłośnika fantasy, zważywszy, że sam Tolkien, czerpał także inspiracje z mitologii i kultury Celtów.
Z ciekawości zapytam. Szykuje się może w przyszłości felieton o Norsach ?
 
Niles Elmwood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem