Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2008, 16:50   #2
Arango
Banned

Reputacja: 0 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Tekst zapewne przydatny dla twórców własnych światów, ale ich akurat nie tworzę (z lenistwa bądź głupoty, bądź też jednego i drugiego na raz.

Zaś w systemach w jakich gram doskonale wystarcza mi znajomość średniowiecza. Ale tekst czyta się przyjemnie jako swego rodzaju nieco dłuższą sympatyczną anegdotę (co jest plusem oczywiscie wg mnie)

A jeśli już o anegdotach się zgadało ( przypadkiem, noo)

Norman Davies w którejś ze swych wypowiedzi dowodził iż nazwy Krakowa, Tyńca czy Wieliczki mają swe źródła w języku celtyckim. Jeśli do tego dodamy iż miał w jego okolicy leże smok to tę część Małopolski na pewno zamieszkiwali kiedyś Celtowie (przypominam że na fladze Walii jest ukazane jakieś smokopodobne stworzenie).
Ale znając sympatię jaka darzy Davies do Polski, Polaków a Krakowa w szczególności (stąd pochodzi jego żona, jest też honorowym obywatelem miasta) można wybaczyć mu tę, humorystyczną żonglerkę nazwami , legendami i symbolami.

Mam nadzieję, że wybaczysz mi ten wpis

Ostatnio edytowane przez Arango : 13-11-2008 o 16:52.
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem