Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-11-2008, 16:28   #6
deMaus
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 1 deMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumny
Witam,

Odpowiem tutaj, bo nie jest to pierwsze takie pytanie. Co do rasy i klasy, wolałbym aby zostały użyte rasy z podręcznika podstawowego 3,5 i settingu Ebberon. Rasy Eberronu opisałem w pierwszym poście, jeśli ktoś jest nimi zainteresowany to mogę przesłać mu bardziej szczegółowy opis konkretnej rasy.

Co do ras "niestandardowych", może zniechęcę tym część potencjalnych graczy ale odmawiam przyjmowania takich postaci.
Po pierwsze dlatego iż nie każdy zna takie rasy, więc część graczy miała by gorszy start, a przynajmniej mniejsze pole manewru przy tworzeniu postaci.
Po drugie, z doświadczenia wiem iż ciężej jest zbudować drużynę z mieszaniny dziwnych ras.
Po trzecie, świat Ebberonu jest miejscem specyficznym, czas w tym świecie jest ciężki, około dwa lata po wielkiej wojnie, istoty tam są nieufne wobec odmieńców, co mam nadzieję uda mi sie pokazać w sesji. np. Warforged są traktowani jak amerykańscy żołnierze wracający z Wietnamu, idealnie pasuje tu film Rambo I. Oczywiście nie każdy jest wrogi itp. Zmierzam do tego iż, rasy niestandardowe miałby by ciężkie życie, zdecydowanie utrudniło by to życie reszcie drużyny.
Po czwarte, wydaje mi się iż rasy Eberronu są także na tyle egzotyczne, że wraz z podstawowymi każdy powinien coś znaleźć.


Co do dwóch postów na tydzień, to możemy negocjować, ale tak jak pisałem wcześniej, nie wymagam długich postów. Nie każdy mój post będzie też wyglądał tak jak rekrutacja, Postaram się zamieszczać obszerne opisy BNów jak i lokacji, ale czasem będę się ograniczał do dynamicznego opisu bieżącej sceny, bo bądźmy sprawiedliwi, uciekając przed strażnikami, nikt nie ogląda malowideł na mijanych budynkach i nie zajmuje się przyglądaniem rysom twarzy mijanych ludzi.

Co do opisu świata, to złożony problem.
Czas 2 lata po zakończeniu 100letniej wojny, panuje względny pokój.
Miejsce, Kontynent Khorvaire, środkowo-południowa część kontynentu, pozostaje terenem martwym odgrodzonym czymś w rodzaju magicznej bariery, efekt ostatniej wielkiej bitwy.
Rys historyczny, Był sobie król, miał pięciu synów, przed śmiercią podzielił królestwo na pięć kawałków i dał po kawałku każdemu. Synowie zaczęli wojnę, w trakcie, której na potrzeby walki wynaleziono Warforgede, na koniec wojny wielki magiczny wybuchł zmiótł z powierzchni ziemi środkowy kawałek królestwa, otaczając jego granice i nie przepuszczając nic do środka i nic na zewnątrz. Bariera idzie +/- kilometr po granicy dawnego środkowego królestwa.
Magia/Technika W świecie Eberronu działa tak zwana magia techniczna, czyli, powiedzmy mamy dostępny aparat fotograficzny, mamy dźwigi, mamy kolej i statki powietrzne, ale nie jest to technika tylko magia artificierów. Zwykły (znaczy potężny) mag także sprawi iż statek się uniesi i poleci, ale maga to wyczerpie i będzie musiał co kawalek robic postoje. Magia artificierów polega na zaklinaniu magii w tak zwane DragonShards, a potem urzadzenia wykorzystuja zaklętą w nich magię.
 
deMaus jest offline